'KIBLEYİ BİLMİYORLAR' SÖZÜ YAKTI...

Türk konsoloslar ve eşleri için “Kıbleyi bilmiyorlar, camiye galoşla giriyorlar” dediği iddia edilen THY’nin Köln Müdürü İsa Al görevinden alındı.

20 Mayıs 2011 Cuma 11:49
'KIBLEYİ BİLMİYORLAR' SÖZÜ YAKTI...

THY’nin Köln Müdürü İsa Al, video paylaşım sitesi Youtube’da yer alan ses kaydında,Türkiye’nin Düsseldorf ve Köln başkonsolosları ile eşlerini hedef alan ağır sözler söylediği iddiasıyla merkeze çekildi.

Videoda, camiye uğramayan konsolosların Türkiye’den üst düzey bir ziyaret olduğu zaman camilere ve Milli Görüş’e koştuklarını iddia eden Al’ın şu sözleri yer alıyor:

“...Türk devleti Alman devletinden kısmen daha kötüydü İslam düşmanlığı bakımından. Ama şimdi konsoloslar geliyor, ilk ziyaret ettikleri yerler ATİ, Milli Görüş, konsolos bir şey oldu mu hemen orada. Geçen Bülent Arınç gelmişti. Baktım Milli Görüş’ün başkanını çağırmış, İslam Kültür merkezlerini hepsini çağırmış. Namaz kılmak istedi. ‘Kıble ne tarafa?’ diye sormuş, ‘‘Kıble bu tarafta’ demiş. Hemen din ateşesini çağırdı. ‘Sen kıbleyi tekrar göster’ dedi. Güvenmiyor konsolosa çünkü, adam kıblenin nerede olduğunu bilmiyor. ‘Sayın Başbakan Yardımcım bu evde de namaz kılınıyor’ diyor. Kılınıyor ama karın çırıl çıplak. ‘Sen karına bak, diyor’.

Daha dün Düseldorf Başkonsolosu ‘Ya kadınlar ayaklarına galoş giyip içeriye girebilirler mi?’ demiş. Demiş ki ‘Ya böyle şey olur mu Sultanahmet’e gelen turistler bile ayakkabılarını çıkarıp öyle giriyorlar camiye. Bunu duymamış olayım girmesinler o zaman camiye’ demiş. Bizim Türk kadınları ayakkabılar ile girecekler camiye eşekliğe bak.”

Anahtar Kelimeler:
THYTürk Konsolosİsa Al
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol