'KAZMANI KÜREĞİNİ KAP GEL'

ODTÜ arazisinde devam eden yol çalışması kapsamında ağaçların kesilmesine tepki olarak ağaç dikme kampanyası başlatıldı.

21 Ekim 2013 Pazartesi 11:11
'KAZMANI KÜREĞİNİ KAP GEL'

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, 18 Ekim gecesi polis desteğinde iş makineleriyle ODTÜ ormanına girerek otoyol projesi kapsamında ağaçları kesmesi üzerine başlatılan protestolar aralıksız devam ediyor.

19 Ekim Cumartesi günü ODTÜ öğrencileri ve 100. Yıl mahallesi sakinlerinden oluşan yaklaşık 200 kişi otoyol çalışmasının yapıldığı ve ağaçların kesildiği bölgede bir araya gelerek sembolik olarak 30'a yakın fidan dikmişti. 

BUGÜN DİKİYORLAR

Bugün de aynı bölgede bir araya gelecek olan ODTÜ öğrencileri, Eğitim Sen 5 Nolu Şubesi, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği ve ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri eylemlerine devam edecekler.

KÜREĞİNİ KAP GEL

"Rantın Yoluna 5000 Fidan Dikiyoruz. Fidanını, Kazmanı, Küreğini Kap Gel" sloganıyla çağrısı yapılan eylem, TSİ 12.30’da ODTÜ Hazırlık E Binası önünde başlayacak.

Buradan yürüyüşe geçecek olan ODTÜ'lüler saat 14.00’te Vişnelik Tesislerinin bulunduğu ODTÜ A4 Kapısı'nda kendilerini bekleyen ve eylemlerine destek veren Ankaralılarla buluşacaklar.

Buluşma sonrası grup, ODTÜ A4 kapısından başlayarak kampüs ana girişi A1 Kapısı arasında ağaçların kesildiği bölgeye beş bin fidan dikecek.

 Üç gün önce proje kapsamında gece yarısı yol açma çalışması yapan Ankara belediyesi ekipleri eleştirilere yazılı açıkamayla cevap vermişti.

ODTÜ'NÜN KENDİ PLANI UYGULANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 1991'de Murat Karayalçın döneminde planlanan ve geçen günlerde ODTÜ yönetimi tarafından hazırlanarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan Koruma Amaçlı İmar Planı ve yeni onaylanan pearselasyon planının tamamlandığı anımsatılmıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.10.2013 11:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol