banner1700

'KARDEŞİM BU NASIL DİN?'

Ortadoğu'da kan ve gözyaşı olanca hızıyla süredursun İhsan Eliaçık hoca, " BM raporuna göre bir milyar iki yüz milyon aç insanın olması dini de tartışmaya açar" dedi.

'KARDEŞİM BU NASIL DİN?'

Ortadoğu'da kan ve gözyaşı olanca hızıyla süredursun İhsan Eliaçık hoca, " BM raporuna göre bir milyar iki yüz milyon aç insanın olması dini de tartışmaya açar" dedi.

16 Haziran 2014 Pazartesi 11:13
'KARDEŞİM BU NASIL DİN?'

 Bir milyar iki yüz milyon insanın yüzde altmışının İslam dünyasında yaşadığına işaret eden Eliaçık hoca, " Yeryüzündeki açların yüzde altmışı İslam coğrafyasında. Bu durum dini de tartışmaya açar. Kardeşim bu nasıl din yani? Kendi açlarını doyuramıyor, kendi insanları arasındaki zengin-yoksul uçurumunu ortadan kaldıramıyor denir. Efendim sömürüymüş. O zaman bu nasıl din ki mensuplarını sömürüye açık bırakıyor? Sömürülmesini engellemiyor. O zaman sömürgecilere karşı çıkın kardeşim. Sömürttürmeyin kendinizi. Arabistan çöllerinden çıkıp 40 yılda dünyanın en büyük imparatorluklarını yıkıp dünyanın üçte birine yayılan bir din devrimci bir dindir. Marksizmin yayılışından on kat daha hızlı yayılmıştır İslam" dedi.KÖLELERE ÖZGÜRLÜK...
Beled suresi 13. ayette “Boyundurukları kırın.” dendiğini hatırlatan Eliaçık hoca, " Boyunduruklar kırılsın, kölelere özgürlük. Kimse kimsenin esiri/tutsağı olmasın. Boyunduruğu altına girmesin demektir. Yani bu maddi boyunduruk (borç mesela) ve psikolojik boyunduruk olabilir. Aklını başkasına kiraya vermeyeceksin. Madden ve zihnen özgür olacaksın, pranga altına girmeyeceksin, İslam’ın en temel talebi bu işte" dedi. (ihsaneliacik.com)

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 16.06.2014 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
whodoom 2014-06-16 20:54:00

sayın recep ihsan eliaçik hocam , millet cebini doldurma peşinde sen paylaşma peşindesin, senin isteğin günümüz müslümanlarına uzak bir düşünce.bizler alltta kalanın canı çıksın felsefesini bellemişisiz. diğer tüm din hocalarıda bunu bellemiş ,sen çıkmış tam tersini söylüyorsun.doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar hocam...

Avatar
malxomx 2014-06-16 17:43:57

Helal olsun gercegi egip bukmeden soyleyen hocamıza

Avatar
vedat 2014-06-16 20:22:51

zekatını vermeyen yada eksik veren bütün zengin müslümanlar hırsızdır. zekat fakirin hakkıdır zamanı gelince mutlaka gerçek sahibine verilmelidir.

Avatar
baran 2014-06-16 22:17:27

su zekat mevzusu tam aciklansa fakirlik kalmaz. anahtar, ihtiyacindan fazlasini ver, o kadar

Avatar
malcomx 2014-06-16 17:03:01

Senin gibi hoca tipli dini bildiğini sanan tipler olduğu sürece bu böyle....

Avatar
züğürt 2014-06-17 18:50:35

Zekat değil mülk edinmemek ve ihtiyacın olmayanı biriktirmeyip ihtiyacı olana vermek gerekir. Zekatla kendi vicdaninizi rahatlatmaya çalışmayın ey müslümanlar. Mülk edinmeye son verin. Bütün bu pisliklerin sebebi mülk ediniyor olmanız!