banner1700

KADRO TERCİHİ BİLE PES DEDİRTTİ...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 25 din görevlisi alacağını duyurdu.

KADRO TERCİHİ BİLE PES DEDİRTTİ...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 25 din görevlisi alacağını duyurdu.

08 Nisan 2016 Cuma 16:46
KADRO TERCİHİ BİLE PES DEDİRTTİ...

 Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadına karşı şiddet gibi sorunlar toplumun yarayan kanası haline gelirken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kadro tercihi şaşırttı.

Sözcü Gazetesi'nden Başak KAYA'nın haberine göre  bakanlık 37’şer kişiden oluşan psikolog ve çocuk gelişimci kadrosunu “ihtiyaç yok” diyerek iptal etti. Bakanlık bunun yerine ‘ihtiyaç’ duyulan 25 din görevlisi, şoför, tekniker gibi kadrolara alım yaptı.Bakan Sema Ramazanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın soru önergesini yanıtladı. Ağbaba, Bakanlar Kurulu kararı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda kadro değişikliğine gidildiğini belirtti. Bu kararla bakanlıktaki mevcut 37 psikolog, 37 çocuk gelişimci ve 12 fizyoterapist kadrosunun iptal edildiğine işaret etti. Ağbaba önergesinde din görevlisi istihdamındaki  amacın ne olduğunu ve psikolog, çocuk gelişimci kadroların görevlerinin imamlara mı yaptırılacağını sormuştu.

İHTİYAÇ YOKMUŞ
Bakan Ramazanoğlu ise verdiği yanıtta, kadroya alınan imamların görevlendirildikleri birimlere göre görev ve sorumluluklarının değiştiğini kaydetti. Ramazanoğlu, “Kurum içi görevde yükselme ve unvan değişikliği ile KPSS sonucuna göre alınacaklar için hazırlık amacıyla kullanılmayan kadrolar iptal edilerek ihtiyaç duyulan kadrolar alınmıştır” dedi.Ramazanoğlu, taşra teşkilatında 121 merkezde 17 olmak üzere 138 din görevlisi istihdam edildiğini belirtti. Taşrada bin 18 merkezde 13 olmak üzere toplam bin 31 psikoloğun, taşrada 472 ve merkezde 5 olmak üzere 477 çocuk gelişimcinin istihdam edildiğini belirten Ramazanoğlu, taşrada 194 fizyoterapistin  görev yaptığını açıkladı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.04.2016 16:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol