KAÇIRILAN ASKERLERİMİZ ROJ TV'DE

Lice ilçesinde teröristler tarafından kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık personelinin görüntüleri yayınlandı. Bakın askerlerimiz kimlere seslendi?

29 Temmuz 2011 Cuma 13:11
KAÇIRILAN ASKERLERİMİZ ROJ TV'DE

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristler tarafından kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık personelinin görüntüleri PKK terör örgütüne yakınlığı ile bilinen ROJ TV'de yayımlandı.

10 Temmuz 2011 tarihinde yol kesen teröristler tarafından kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler, Uzman Çavuş Zihni Koç ve Sağlık Teknisyeni Aytekin Turhan Uz'a ait görüntüler, terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir televizyon kanalının saat 20.00'deki ana haber bülteninde yayınlandı.

Görüntülerde sağlık durumlarının iyi olduğu anlaşılan 3 kişinin, video kaydında benzer şeyler söylemesi ise dikkat çekti.

PKK'lıların kendilerin kötü davranmadığı söyleyen askerler ailelerine de "Kendinizi yıpratmayın" mesajı gönderdi.

AYDINLARA ÇAĞRI

2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kameralar karşısında yaptığı 'aydınlara çağrı' ise dikkat çekiciydi. Hemen hemen aynı cümlelerle kamuoyuna seslenen askerler, "Tüm sivil toplum kuruluşlarına, aydınlara, bu sürece katkı sunabilecek herkese akan kanın durdurulması adına, bizim ailelerimize kavuşmamız adına barışa destek vermesini istiyoruz" dediler.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol