banner1700

HRANT İÇİN YÜRÜDÜLER...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilişinin 8. yıldönümündeki anma etkinliklerine katılan binlerce kişi Taksim Meydanı’ndan Osmanbey’deki Agos gazetesine yürüdü.

19 Ocak 2015 Pazartesi 16:43
HRANT İÇİN YÜRÜDÜLER...

 Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilişinin 8. yıldönümündeki anma etkinliklerine katılan binlerce kişi Taksim Meydanı’ndan Osmanbey’deki Agos gazetesine yürüdü. Halaskargazi Caddesi üzerindeki yürüyüşün ardından saat 15’te Agos’un önündeki tören başladı.

HRANT DİNK'İ ANMA TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ...


Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 8’nci yıldönümünde düzenlenen yürüyüşle anılıyor. Taksim'de sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Trafik kontrollü olarak veriliyor. Yüzmerce kişinin katlıdğı yürüyüşe Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ve annesi Gülsüm Elvan da katılıyor.

 
Şişli Halaskargazi Caddesindeki Agos Gazetesi önünde 2007 yılında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hrant Dink için anma töreni düzenlendi. 
 
Anma etkinliği kapsamında Taksim Divan kavşağından gazete binası önüne yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşün ardından Hrant Dink’in öldürüldüğü saat olan 15.05’te gazete önünde tören düzenlendi..
 
Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ve annesi Gülsüm Elvan Hrant Dink yürüyüşüne katılmak için Taksim'e geldi. 
 
 
Yürüyüş öncesi Hrant Dink’in öldürüldüğü noktaya karanfil bırakılırken, gazete binasına da Dink’in fotoğrafının bulunduğu “Buradayız Ahparig. 8. Yıl” yazılı pankart asıldı. Taksim’de başlayacak yürüyüş öncesi güvenlik önlemleri alındı.
 
Meydanda çok sayıda polis ile birlikte TOMA’lar bekletiliyor. 
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki gazete binası önünde düzenlenecek "Hrant'ı Anma Etkinliği" nedeniyle saat 12.00'den itibaren etkinliğinin bitimine kadar Halaskargazi Caddesi, Abide-i Hürriyet Caddesi, Şafak Sokak ile bu yollara çıkan diğer cadde ve sokaklardan kontrollü geçiş sağlanacak. Bu cadde ve sokaklar gerektiğinde ise araç trafiğine kapatılacak.
 
 
Bu kapsamda Tarlabaşı Bulvarı'ndan Mecidiyeköy'e gelen akım, Mete kavşağından Dolmabahçe'ye, Mecidiyeköy'den Halaskargazi Caddesi'ne gelen akım ise Abide-i Hürriyet Caddesi'ne yönlendirilecek.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.01.2015 16:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol