banner1697

'HER KOMÜNİST ATEİST DEĞİLDİR'

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk hoca, emperyalizmin, komünizmi yenip, düşürmek için tarihin en büyük namussuzluklarına tevessül ettiklerini söyledi.

'HER KOMÜNİST ATEİST DEĞİLDİR'

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk hoca, emperyalizmin, komünizmi yenip, düşürmek için tarihin en büyük namussuzluklarına tevessül ettiklerini söyledi.

04 Eylül 2014 Perşembe 12:14
'HER KOMÜNİST ATEİST DEĞİLDİR'

 Öztürk hoca, komünizmin ekonomik bir düzen olduğunu, baş düşmanlarının ise sömürü, kapitalizm ve onların hamle gücü emperyalizm olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: " Komünizm, ekonomik bir düzendir. Baş düşmanı da sömürü, kapitalizm ve onların hamleci gücü olan emperyalizmdir. Bir komünist ateist olabileceği gibi, son derece dindar da olabilir. Tarih, özellikle İslam tarihi bunun örnekleriyle doludur. Emperyalizmin öncüleri olan kapitalist kodamanlar, komünizmin kendileri için bir tür Azrail olduğunu bildiklerinden onu sahneden silmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Ve bu, insanlığın en büyük kayıplarından biri oldu. Emperyalizmin komünizm aleyhine birinci dereceden kullandığı araç iftira olmuştur. Emperyalizmin kapitalist firavunları, baş düşmanları komünizmi yenik düşürmek için tarihin en büyük namussuzluklarına tevessül etmekten çekinmediler. Bu namussuzlukların en başta geleni, “Komünizm eşittir ateizm” sloganıdır. Özellikle Müslüman kitleler, emperyalizmin komünizme karşı verdiği onursuz savaşta, işte bu slogan kullanılarak aldatıldı. Ve ne yazık ki, tek düşmanı zulüm (sömürü, istila, hak ihlali, haram servet, emeğe ihanet) olan İslam, baş düşmanı olması gereken emperyalizmin yanında, hatta hizmetinde bir konuma getirildi. Son yüzyılda, insanlık için de İslam ve Müslümanlar için de en büyük kayıp bu olmuştur."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.09.2014 12:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mustafa fatih yüce 2014-09-04 17:28:02

her kapitalist de emperyalist olmayabilir
komünizm her konuda makbul da değildir
komünizm de emperyalisttir,
aynı zamanda tağuttur, zalimdir, diktatördür, teröristtir, katildir
bırakın komünizmi kutsamayı, emperyalizmin, kapitalizmin vs. karşısındaki tek alternatifiniz komünizm de değil
ahlaklı bir kapital elbette mümkündür, peygamberin bunun örneğidir
dünya kapitalist ahlakı konuşuyor
siz hala kapitalizmi tek bir versiyonu ile değerlendirip, komünizmin insanlığa verdiği zararları görmüy