banner1700

GENELKURMAY BAŞKANI BU KEZ KONUŞTU...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk uçağını düşüren Suriye’yle savaş çıkaracak halleri olmadığını belirterek, “Çok yakın takipteyiz. Büyük devletler ne yaparsa onu yapacağız. Biz yapınca bütün dünyayla birlikte siz de görürsünüz” dedi.

09 Temmuz 2012 Pazartesi 09:50
GENELKURMAY BAŞKANI BU KEZ KONUŞTU...

 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk jetinin düşürülmesiyle ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Kalender Orduevi’nde karşılaştığı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le sohbet etti.
Gazeteci İsmail Küçükkaya, bu sohbeti köşesinde kaleme aldı.
Hasdal’a ikinci kez ziyaret ettiği haberinin doğru olmadığının altını çizen Orgeneral Özel, gazetecilerle görüşmediğini söyledi.
Özel, “Ziyaret talepleri oldu reddettim. Bir ara yazılı yanıt veriyordum. O da suiistimal edildi. Yanlış yerlere çekildi. Karargah basına kapalı. Ben askerim, işimi yapıyorum. Siz de gazetecisiniz, kendi işinizi yapıyorsunuz. Herkes birbirine saygı duymalı, birbirinin işine saygı duymalı” dedi.
Necdet Özel, Uludere’de 34 kişinin yaşamını yitirdiği bombardımanla ilgili bir soru üzerine, “Askeri mücadelenin içinde maalesef bunlar da var. Herkesin başına gelebiliyor. Herkes şartları da düşünsün. İster miydik? Hızla tetkik edilir, raporu yazılır, ilgili makamlara bilgi verilir. Bunlar yapıldı” diye konuştu.
Türk uçağının Suriye tarafından uluslararası sularda vurulduğunu dile getiren Özel, “Elimizde radar görüntüleri var, fotoğraflar net olarak doğruluyor. Uçağımız uluslararası sularda düşürüldü” diye konuştu.
“Savaş çıkaracak halimiz yok” diyen Genelkurmay Başkanı Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok yakından takip ediyoruz. Her türlü imkan ve kabiliyetimiz mevcut. Büyük devletler ne yaparsa onu... Biz yapınca bütün dünyayla birlikte siz de görürsünüz.”
Zor bir dönemden geçildiğini dile getiren Özel, “Milli menfaatler her şeyin üzerindedir. Suriye konusunda da böyle. Aykırı sesler görüyoruz, üzülüyoruz. Silahlı Kuvvetler'in açıklamalarına itibar edilmelidir. Biz siyasileri an be an bilgilendirdik. Bak bu ülke hepimizin. Önce ülkemiz gelir” diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol