Ekrem İmamoğlu'na Büyük Kumpas!

Ankara kulislerinin önde gelen isimlerinden Gazeteci Sabahattin Önkibar, gündem yaratacak bir iddia ortaya attı. Önkibar, iktidarın kısa zaman içerisinde Ekrem İmamoğlu'nu görevden alma kumpası hazırladığını öne sürdü.

27 Haziran 2020 Cumartesi 12:05
Ekrem İmamoğlu'na Büyük Kumpas!

İşte Önkibar'ın o açıklamaları:

Fetö hain ilan edildi ama dün o ne yaptıysa bugün aynıları yürürlükte.

FETÖ, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni ele geçirmek için Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını tertiplemişti bugün iktidar yine yargıyı kullanarak siyasi mühendislikler peşinde, siyaseti dizayn etme peşinde.

Kamuoyunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun ya da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in tutuklanabileceği söyleniyor ama bunun olacağını pek sanmıyorum çünkü Tayyip Erdoğan siyaseten kendisini besleyen, siyaseten yükseltenleri asla bu şekilde saf dışı bırakmaz.

Ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ilerleyen günlerde açık bir kumpas olacağı neredeyse aşikar durumda.

Yargı sopası şu anda iyiden iyiye kullanılıyor halde. 4 bine yakın savcı ve hakim atamasından sonra yargı tamamen sindi.

Gelelim İmamoğlu'na yapılacak kumpasa. Bu bir tahmin değil, önsezi değil kesin bir bilgi.

Daha önce uyarmıştım zaten; İmamoğlu için iki ayrı ekip oluşturuldu diye. İmamoğlu nefesine kadar izleniyor, kadrosu aynı şekilde.

En küçük bir açıklarında İmamoğlu'nu tersyüz etmeye çalışacaklar.

Çünkü ilk dört beş ayında evet bocaladı İmamoğlu ama son aylarda yeniden başını kaldırdı, güzel işler yapmaya başladı ve bu anketlere yansıdı ki kumpas işi devreye sokuldu.

İmamoğlu PKK ile özdeşleştirilecek. Türlü fotomantajlarla, telefon kayıtları ile İmamoğlu'nun PKK ile yakınlığı, HDP ile kolkola olduğu ortaya konacak sonra da bu büyük bir medya kampanyası ile topluma sunulacak.

SON AŞAMA YARGI...

Sonraki aşama yargı sopası olacak.

Hemen yargıyı harekete geçirecekler ve Ekrem İmamoğlu'nu görevinden alacaklar.

Elbette ki belli riskleri olacağını biliyorlar ama şundan eminler; İmamoğlu ile İstanbul devam edecek olursa AKP daha da kaybedecek, İmamoğlu ile de yarışacak olursa Erdoğan kaybedecek.

İstanbul'da İmamoğlu görevden alınırsa tabiki meclis çoğunluğu AKP'de olduğu için AKP'li bir başkan seçilecek.

Sakın kimse yok artık bu kadarı da olmaz demesin çünkü evet normal bir hukuk devletinde zaten bunun çeyreği bile olamaz ama Türkiye artık normal bir devlet olmaktan çıkmış durumdadır.

O yüzden uyarıyorum; bu kumpasa karşı şimdiden bertaraf edecek söylemler geliştirilmeli, stratejiler oluşturulmalı."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.06.2020 12:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol