DOĞU'DA SİBİRYA SOĞUKLARI...

Doğu Anadolu'da soğuk hava yaşamı olumsuz etkilerken, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı eksi 16 dereceyle Kars'ta ölçüldü.

14 Ocak 2013 Pazartesi 10:02
DOĞU'DA SİBİRYA SOĞUKLARI...

 Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya üzerinden gelen soğuk hava, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili oluyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları Kars'ta eksi 16, Erzurum'da eksi 14, Erzincan ve Iğdır'da eksi 11, Ardahan ve Ağrı'da eksi 10 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının Kars'ta eksi 10, Ardahan'da eksi 9, Erzurum'da eksi 8, Ağrı'da eksi 6, Erzincan'da eksi 5, Iğdır'da eksi 3 derece olması tahmin ediliyor. Ardahan ve Erzincan'da kar bekleniyor. Yetkililer, kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı vatandaşları uyardı.
Çatılarda 2 metreye ulaşan buz sarkıtları oluşurken, belediye ekipleri kent merkezlerinde kar ve buzla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Bölgede kar kalınlıkları Ağrı'da 69, Ardahan'da 40, Erzurum ve Kars'ta 37, Erzincan'da 30, Iğdır'da 7 santimetre, Palandöken Kayak Merkezi'nde 90, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde ise 80 santimetre olarak ölçüldü.
Aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum'da 76, Ağrı'da 42, Kars'ta 15 ve Iğdır'da 9 olmak üzere toplam 142 köyle ulaşım sağlanamıyor.
İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol