banner1700

DİNLEYENLERİN DE 5 BİN LİRALIK MONTU YOKTU!

Kars'taki törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın montu damga vurdu.

DİNLEYENLERİN DE 5 BİN LİRALIK MONTU YOKTU!

Kars'taki törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın montu damga vurdu.

09 Ocak 2017 Pazartesi 16:42
DİNLEYENLERİN DE 5 BİN LİRALIK MONTU YOKTU!

Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Kars Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katılımıyla anma programı düzenlendi. Anma programında Kuranı Kerim okundu, şehitler için edilen duanın ardından 'saygı atışı' yapıldı. Programda, bir subay tarafından Sarıkamış Harekatı anlatıldı. Kars'taki törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın montu damga vurdu.
Sarıkamış şehitlerini anma töreninde Bakan Ahmet Arslan'ın montunun sol kolunda İngiltere (Birleşik Krallık) bayrağı olduğu görüldü.
Bakan’ın Sarıkamış şehitlerini anmaya gittiği törende giydiği bayraklı montunun fiyatının ise 1300 euro yani yaklaşık 5 bin Türk lirası olduğu anlaşıldı. Sosyal medyanın gündemine oturan Birleşik Krallık bayraklı montun fiyatı da büyük tartışma konusu oldu. Sözcü gazetesinin iddiasına göre mont bin 300 avro (5 bin lira) değerinde.

TBMM Genel Kurulu’ndan gazetecilere açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün giydiği montun kendisine ait olmadığını belirtti.Arslan açıklamasında, “Böyle bir konuyla gündeme gelmekten dolayı çok üzgünüm. Ama şunu düzeltmek isterim ki bu mont benim değil. Organizasyonu yapan şirket o koşullara uygun olarak montlar hazırlamış. Orada bana da bu montu giydirdiler. Orada 60 bin tane üzerinde ay yıldız olan bere ve kaşkol dağıtıldı. Kendime ait daha korunaklı bere olmasına rağmen ben de herkes gibi bunu takmayı tercih ettim. Orada şehitlerimizi anarken böyle bir konuyla gündeme gelmek beni çok üzdü” ifadelerini kullandı.

Haber görseli

Haber görseli

Haber görseli

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 09.01.2017 19:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol