Cübbeli İle Olay Röportaj!

Cübbeli Ahmet, 23 Haziran seçimlerinde desteklediği Binali Yıldırım ve karşısında olduğu Ekrem İmamoğlu için konuştu. Cübbeli Ahmet, İmamoğlu hakkında, "Benim hedefim CHP ya da HDP seçmeni değildi. Saadet Partisi seçmeniydi. Onu da başardım" dedi.

06 Temmuz 2019 Cumartesi 14:00

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün evine giderek söyleşi yaptı. Ağırel, Cübbeli Ahmet hakkında Halk Tv'de Cüneyt Akman'ın hazırlayıp sunduğu 'Zamanın Ruhu' programına bir takım belgeleri kamuoyuna açıklamıştı. Ağırel, iddiaları sormak için Cübbeli Ahmet'in evine gitti. Ağırel, Yeniçağ'daki yazısında Cübbeli Ahmet'in evini şöyle tarif etti:" Oturduğu yeri tabi ki de yazamam ama çok lüks bir sitede çok lüks bir villada yaşadığını aktarabilirim. İçeri girdiğimde de dikkatimi ilk çeken şeyler el yazması Arapça tefsirler oldu. Ayrıca özel çerçevedeki Kabe örtüsü ve altın rengindeki -belki de altın- çerçeveye konulmuş Hz. Muhammed'in ayak izinin olduğunu gördüm."

Murat Ağırel'in 'Cübbeli Ahmet'e sorduğu sorular ve yanıtlar şöyle:

- Cemaatlere, tarikatlara karşı biri olarak karşınızda bulunuyorum öncelikle bunu belirtmek zorundayım.İlk sorum şu; Porsche Cayenne marka aracınız var mı? Bu araca Erbakan Malkoç'un sahibi olduğu Dizayn VİP firmasında 50.000 EURO değerinde dizayn yapıldı mı? Bu aracın dizayn bedeli Vuslat Derneği yönetiminde bulunan Mahmut Polat tarafından imzalanan 5000 EUR tutarlı 10 parça senet ile mi ödendi?

- Ahmet Mahmut Ünlü: Porsche marka araç eşime ait. Babasından kalmadır. Kaza yaptık onu da bizim cemaatten birine sattık. Benim Mercedes Vito marka bir aracım var. Bahsettiğiniz dizayn koruma amaçlı yapıldı. Hakkımda istihbarat bilgileri olduğu için koruma amaçlı. Senetleri ben yeminli olduğum için imzalamadım. Uzun yıllardır cemaatimde olan iş adamı Mahmut Polat imzaladı.

- Vuslat Derneği sizin Lalegül TV'de yaptığınız programlar ile ilgili 01.01.2016 tarihinde 2 adet anlaşma yapıyor. Bir anlaşmaya göre sizin çıktığınız program için aylık 40 Bin TL reklam anlaşması, diğeri ise internet sitesi banner reklamı, insert dağıtımı, Lalegül dergisi kapaklarında reklamlar için 80.000 TL olmak üzere toplamda aylık 120 bin TL ödeneceğine dair bir anlaşma… Anlaşmayı imzalayan taraflar Lale Gül Medya adına Gürsel Yıldız, Vuslat Derneği adına ise Muhsin Keleş. Şahit olarak da Mahmut Polat. Nedir bu anlaşmalar? Dernek neden sizin programınıza sponsor oluyor? Dernek aylık 120 bin, yıllık 1.4 milyon TL parayı nereden buluyor?

Benim bu ticaret hakkında bir bilgim yok. Siz dile getirince sordum Lalegül TV yetkilisi faturaları kesilmiş tarafınıza da verildi (verilen faturalar 2017 yılına ait). Kanal zor durumda. Ayakta kalabilmesi için bu tür sponsorluklar alıyor. Kadın reklamı, kadın sesi olan reklamlarda alamayınca zor durumda kalıyor tabi. Ben kitaplarımın telifini de kanala bağışladım öyle ayakta kalıyorlar. Şimdi benim programlara başka dernekler de sponsor oluyor. Bu doğal yaptıkları etkinlikleri tanıtıyorlar. Dernek parayı nereden buluyor bilmiyorum elbet valilik denetliyordur. Ben katıldığım hiçbir programdan ya da etkinlikten kuruş almıyorum.

Oğlunuz İngiltere de okumuş. Okuduğu dönem de Vuslat Derneği'nden 18.000 Sterlin alınmış ve oğlunuza gönderilmiş.

Evet 18.000 Sterlin gönderildi ancak Vuslat Derneği'nden değil oğlum Ömer Ünlü tarafından gönderildi. Siz TV'den bahsedince baktırdım bir bankanın Seyit Nizam şubesinden gönderilmiş. Oğlum burada yanlış arkadaşlıklar edindi bizim de orada bir iş adamı arkadaşımız vardı önce onun yanına gönderdik sonra bir sebepten ayrılmak zorunda kaldı eve çıktı. Bu para da yıllık ev kirası bedeli.

Ahmet Bey Dekontu gördüm ancak tarihi ve şubesi benim sunduğum ile aynı değil. Benim sunduğum dekont Türkiye Finans Fatih Fevzipaşa Caddesindeki Şubeden Temmuz 2015 tarihli.

Bundan bilgim yok

Peki, oğlunuz neden İngiltere'de okuyor? Hani İngiltere Emperyalist devlet, dinsiz ya, o açıdan soruyorum…

Dedim ya yanlış arkadaşlar. Adnan Oktar da sordu niye Arabistan'da okumuyor diye. İngiltere'de okumadı Arabistan'a gitti zaten.

Yanınızda yani evinizde bulunan kişiler Vuslat Derneği'nde mi sigortalı?

Yok benim yanımda Vuslat'tan kimse yok. Onlar Hay-Der'de sigortalı.

Peki Ahmet bey... Şimdi aracınızın içini yaptırıyorsunuz Vuslat Derneği'nin yöneticisi kefil oluyor, Programa çıkıyorsunuz Vuslat Derneği sponsor oluyor, oğlunuza para göndermek için Vuslat Derneği Sterlin alıyor ve gönderiyor. Bu bana normal gelmiyor. Vuslat Derneği sizi çok mu seviyor yoksa başka bir durum mu var?

Benim herhangi bir bağım yok. Bir defa ziyaret ettim. Başka bir durum da yok.

AKP VE İMAMOĞLU AÇIKLAMALARI

Murat Ağırel yazısına şöyle devam etti: "Röportajın en can alıcı bölümü ise AKP ve Ekrem İmamoğlu'na ilişkin açıklamaları oldu. Seçimden önce Ekrem İmamoğlu için söylediği "Binali Beyi ben kaybettirdim diyen kimi kazandırdığını söylemiş oluyor haram işliyor" sözlerini açıklayan Cübbeli Ahmet, İmamoğlu hakkında, "Benim hedefim CHP ya da HDP seçmeni değildi. Saadet Partisi seçmeniydi. Onu da başardım. Yarı yarıya düşürdüm. Aslında daha çok düşürdüm ama Öcalan açıklaması sonrası MHP'liler boş atacağına Saadete oy attı" dedi. AKP'ye dair yorumu ise bence "radikal" bir tavır değişikliğini gösteriyor. Aynen aktarıyorum: "Yeni kurulacak partiler ne yapar bilemem Davutoğlu'nun Babacan ile birlikte hareket edeceğini düşünüyorum. Arkalarında Gül bey var zaten. AKP iktidarı biraz zor toparlanır."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 06.07.2019 14:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Esma gül 2019-07-07 09:56:26

Ben de kapalı bir bayanım namazımı kilar pahalı eşarplar yerine hayvanlarına yardim ederim aracim hyundai i20 istesem bmw de alırım şimdi soruyorum bu din tuccarlarina bu değirmenin suyu nerden geliyor hani israf haramdi bunlar gördüklerimiz! Pırlanta kaplama yüzük takan hoca efendi 2 eş ve 8 çocuğa nasıl para getiriyor???

Avatar
züppeli 2019-07-07 23:24:46

ne algısı bee adam infak edenlerin malı bir güzel yiyor işte nee burada okul mu yoktu ıngilterelere gönderdi türk malı yerli malı derler porştaN aşağıya binmezler ben bu adamın 2 sene dergi abonesi ayrıca 60küsür kitabını satın aldım tabii anlıyorum ki hata yapmışım bunlar sefa sürsün alparslan hocada doğru konuşuyor diye hapiste yatsın vAllahi cübbeli yıllardan beri sohbet ediyorsun ülke de aksine namaz oranları da oruç tutma oranlarıda yerlerde hani sen binlerce kişiyi namaza başlatmıştın neredd göremitoruz sabah namazını bırak diğer vakitlerde de bomboş saflar demek ki tesirli değil kitap satışlı senin sohbetlerin mal mülk derdin ama dikkat doğu perinçepin adamları seni takip etmesin nasıl olsa devletin boşalan kılcal damarlarına onlar yerleşti zatrn kendini atatürkçüde ilân ettin bravo sana yakında sende oğlunun tanına gidersin takılırsınız orada doğruları konuş hükümeti de rahatlıkla eleştirki yanında olalım sahabeyi kullan hz. peygamberimizi kullan malı götür ohhh vAllahi sen zor yırtarsın gibime geliyor çünkü dünyaya düşkünlük var sende hakkımıda helal etmiyorum inş. satın aldığım kitapları ve dergilerini de yakıcam

Avatar
Atilla ADSAY 2019-07-07 14:05:32

Yemin ederim ki müslüman din liderlerin mal varlığı olmaz çünkü onlar mallarını Allah yolunda harcarlar. Gerçek manada Müslüman olan israf etmez, ve dünyayı sevmez dünya'da misafir olduğu için insanlara yardım etmekle vaktini geçirir bunlara müslüman demek için bin şehit lazım. Bu gibi insanları gündeme getirmek onlara hizmet etmek demektir. Yazıklar olsun.

Avatar
Sıddık sarıaydin 2019-07-07 12:59:56

Hiçbir zaman bu din tüccar inanmadim inanmamda

Avatar
Ahmed 2019-07-07 12:08:20

Vay vay bay

Avatar
Zalim 16 2019-07-07 10:59:34

Münafık adam seni gundem yapanlar zamani gelince dümdüz yapacak

Avatar
Zeki 2019-07-07 23:26:16

Hocam ne alıp veremediğin var Saadet’le İçki nerden kalkmış. Kumara teşvik var. Faize teşvik var. Yerel seçim olmakdan çıkmış kim çıkarmış. Feto operasyonu devam ediyo diyo kendi içlerindeki fetocularla hala duruyo.
Cübbeli babalar gibi siyasete girmiş. Ümmetin değil akp nin hocası.

Avatar
Aydin 2019-07-08 14:04:58

Ya Allah aşkına soruların cevapları hep Manidar bilmiyorum haberim yok akşama kadar her konuya vakıf olan biri böyle cevaplar verirmi arkadaşlar mantıklı olun lütfen yalan haberrrr