ÇIPLAK KIZLAR İSTANBUL'DA...

Femen grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde İstanbul'da eylem yapacak.

07 Mart 2012 Çarşamba 15:56
ÇIPLAK KIZLAR İSTANBUL'DA...

 Yaptıkları çıplak eylemlerle dikkat çeken Ukraynalı Feminist Grup 'Femen'in' üyeleri Türkiye'ye geldi. 

Bir iç giyim firmasının davetiyle Türkiye'ye gelen grup üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde İstanbul'da ses getiren bir eylem yapmaya hazırlanıyor. Yarın yapacakları eylemin yeri ve zamanı konusunda bilgi vermeyen grup sözcüsü İnna Shevchenko, kadın sorunlarıyla ilgilenen modern devrimciler olduklarını, eylemlerinin Türkiye'de ses getirmesini beklediklerini söyledi. 
KENDİ İÇ GİYİM MARKALARI OLDU
Femen grubunun üyeleri Olekssandra Shevchenko, Tayiana Zaterkovna, İana Zhdova ve Grubun Sözcüsü İnna Shevcnenko, bugün İstanbul'da bir alışveriş Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Kendilerine sponsor olan ve Femen adıyla iç çamaşırı üreten özel bir iç giyim firmasının mağazını da ziyaret eden Femen üyeleri ilginç açıklamalarda bulundu.
"GÖĞÜSLERİMİZLE TÜRK KADINLARINI SAVUNUYORUZ"
Özellikle Olekssandra Shevchenko yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Olekssandra Shevchenko, "Bizim için kadınların haklarını savunmak en önemli görevdir. Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz" dedi. 
Basın toplantısı sırasında etrafta toplanan kalabalığın daha çok erkeklerden oluştuğunu söyleyen Olekssandra Shevchenko," Etrafta kadın yok" diye konuştu. Shevchenko, Türkiye'de başörtülü kadınların daha çok evlerinde oturduğunu iddia etti. Türk kadınlarının çok akıllı ve çok güzel olduğunu söyleyen grup sözcüsü İnna Shevcnenko da, "Umarız Türk kadınları da Femen grubunu oluşturup, eylemlerini gerçekleştirecekler" şeklinde konuştu. Bu arada alışveriş merkezinin zemin katında gerçekleşen basın toplantısını üst katlardan seyreden erkeklerin çokluğu dikkat çekti.
KADIN POLİSLER GÖREV YAPACAK
Femen grubunun yarın İstanbul'da yapacağı çıplak eylemin yeri sır gibi saklanırken, grubun Türkiye'ye getiren şirketin yöneticisinden, Emniyete gerekli haberin verildiği ve eylem yerinde kadın polislerin görev yapacağı öğrenildi. Eylem sırasında gözaltına alınması beklenen Femen üyeleri için sınır dışı işleminin uygulanması ve yarın akşam Ukrayna'ya geri dönmeleri bekleniyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Lutheran Hospital 2018-01-06 23:13:56

Böbrekinizi satmak istiyor musun? Varsa, [email protected] üzerinden bizimle iletişime geçin. Ya da telefon edebilir veya whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.