BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre ülkemizde hava durumu şöyle:

30 Ocak 2012 Pazartesi 18:28
BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU...
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların;
Marmara'nın doğusu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Isparta, Karaman, İnebolu, Alanya, Manavgat ile akşam saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Yağışların; Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'da orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI : Batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Marmara Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının, İstanbul, Yalova, Bursa, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Ege Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Afyon, Kütahya, Denizli ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esecek. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Akdeniz Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Isparta ile Antalya'nın Manavgat ve Alanya ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
İç Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Karaman ve Konya'nın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Zonguldak, Bartın ve Düzce kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, gece saatlerine kadar Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışların; akşam saatlerinden sonra bölgenin güneyinde (Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Malatya ve Hakkari) kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ş.Urfa ve Mardin çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların; gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve batısında buzlanma ve don olayı bekleniyor.

tncyhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol