banner1700

ASKERİ SAVCIDAN ŞOK SÖZLER...

"Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar dinlemedi. Yaverini sekreterini hep bu gruptan seçti."

ASKERİ SAVCIDAN ŞOK SÖZLER...

"Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar dinlemedi. Yaverini sekreterini hep bu gruptan seçti."

20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:49
ASKERİ SAVCIDAN ŞOK SÖZLER...

 Eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, CNN Türk'te Türkiye'nin Gündemi programında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

"SORULARI ÇALIP MEZUN OLDULAR"
TSK içindeki Fethullahçı yapılanmayı ilk kez 2009 yılında ortaya koyan ve sonrasında iddianame hazırlarken, Balyoz davasından tutuklanan Üçok, paralel yapıya hizmet eden, Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı'nın askeri yaverlerinin, 1986'da soruları çalarak 94'te mezun olduklarını belirtti.

"CUMHURBAŞKANI'NI UYARDIM"
Cumhurbaşkanı'nın eşinden daha çok beraber olduğu baş yaveri olmak üzere onun çağdaşı birçok askerin 94 mezunu olduklarını vurgulayan Üçok, Ramazan ayında milletvekili Şamil Tayyar aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyardığını söyledi.

HULUSİ AKAR DİNLEMEDİ

Ahmet Zeki Üçok, Hulusi Akar'ın da bu konuda birçok kez uyarıldığını ancak kendisinin bu ekipten yaver ve sekreter aldığını söyledi. 

"CUMHURBAŞKANI ESİR ALINSAYDI, BAŞARIRLARDI"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da saray çalışanlarına verdiği iftar yemeğinde, "Aramızda halâ paralel yapıya hizmet edenler var. Ya bırakıp gitsinler ya da biz onları göndermesini biliriz" dediğini hatırlatan Üçok, Cumhurbaşkanı yaveri tarafından esir alınsaydı, bu darbe teşebbüsünün başarıya ulaşacağını ekledi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.07.2016 14:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Anti amerika 2016-07-21 02:48:09

Şüphelisin mulusi ..bu ne bicim bi ordu ya palyoçolar bile bunlardan ciddir. Kepazelik.şimdi bi tespitimi daha öncede yazmistim yine yazayim
Trt 1de seksenler dizisi vardi o dizide mahallenin pastanesine grant tuvalet jilet gibi utulu askeri uniformali bir askeri ögrenci geliyor öyle kibarki manken gibi artist gibi konusuyor kibar ve nazik..işte turk ordusunda artik asker degil manken yetisiyor ayni mulusi gibi ondan sonra kendi makam odasinda paketleniyor. Bunlar asker degil soytari ya.