85 YAŞINDA TERHİS OLDU

85 yaşındaki asker dede terhis belgesini aldı.

11 Mayıs 2012 Cuma 12:24
85 YAŞINDA TERHİS OLDU

 Bulgaristan'da askerlik yapmasına karşın, Türk bayrağı altında üniforma giymek için yeniden kamuflaj giyen 85 yaşındaki Mümin Özer’e Bursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz özel ilgi gösterdi.

Engellilerle birlikte kamuflaj giyen Mümin Özer, bir günlük askeri eğitimin ardından terhis belgesini aldı.
Kışlada eğitim alan en yaşlı asker unvanına da ulaşan Özer'i çocukları, torunları ve torununun çocukları da yalnız bırakmadı.
Bulgaristan'da 1948 yılında askerliğini yapan Mümin Özer, 1950 yılında Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldıktan sonra askeri liseye gidip subay olmak istemesine rağmen yaştan dolayı başarılı olamadı. İki ay önce Çekirge Devlet Hastanesi'nde rastladığı komutanların yönlendirmesi ile bu hayaline kavuşan Mümin Özer, Osmangazi Askerlik Şubesi'ne yaptığı başvurunun ardından iki gün önce engelli tertipleri ile birlikte askere gitti.
Giydiği askeri kıyafetler ile Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde tertipleri ile buluşan Özer, 94 engelli ile Bursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanlığı'nda yemin törenine katıldı. Kışlada engellilerle birlikte eğitim alan Özer, yemin töreni ile geciken askerliğini tamamladı.
Silah üzerine yemin ederek görevini tamamlayan 85 yaşındaki Mümin Özer’e Bursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz da özel ilgi gösterdi.
TUĞGENERAL 85 YAŞINDAKİ Kİ MÜMİN DEDENİN ELİNİ ÖPTÜ
Törenin ardından 85 yaşındaki Mümin Özer ile özel olarak ilgilenen Bursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Özer'in ''Askeri elbiseyi giydim, elime silah almayı istiyorum.'' arzusunu geri çevirmedi.
Mümin Özer’e silah verip hatıra fotoğrafı çektiren Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Özer’in şeref defterini imzalamasını da sağladı. Tuğgeneral Ümit Yılmaz, ayrıca günün anısına Mümin Özer'e Jandarma Komutanlığı'nı simgeleyen plaket verdi. Yılmaz ayrıca Mümin Özer’in elini öperek, “Ben sizin vatan, bayrak ve askerlik aşkınıza saygı duyuyorum.'' sözleriyle Özer'i tebrik etti. 

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol