19 MAYIS BELİRSİZLİĞİ GİDERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın genelgesinin iptaliyle ortaya çıkan belirsizliğe, bakanlık yetkilileri açıklık getirdi.

01 Mayıs 2012 Salı 10:33
19 MAYIS BELİRSİZLİĞİ GİDERİLDİ

 Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, 19 Mayıs kutlamalarının yönetmelikte de yer aldığı gibi Ankara’da stadyumda yapılacağını belirttiler.

Yetkililer, Ankara dışındaki illerde de kutlamanın yapılacağını, gerekirse okullarda hazırlanan programların birleştirilerek stadyuma taşınabileceğini vurguladılar.
Danıştay'ın Milli Eğitim Bakanlığı’nın 19 Mayıs genelgesini durdurma kararı, bu yıl 19 Mayıs törenlerinin Ankara dışındaki illerde nerede ve nasıl kutlanacağı konusunda karışıklığa neden oldu. 
Kutlamaların yönetmelikte de yer aldığı gibi Ankara’da stadyumda yapılacağını anımsatan yetkililer, Ankara dışındaki illerde de kutlamanın yapılacağını, stadyumda yapılabilmesi için bir sorun bulunmadığını, gerekirse okullarda hazırlanan programların birleştirilerek birkaç prova ile stadyuma taşınabileceğini bildirdiler.
Hürriyet gazetesinin haberine göre, bakanlık yetkilileri, genelgenin iptal edilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan heyetin bir çalışma yaptığını anımsatarak, burada alınacak karara göre bakanlığın kısa süre içinde yeni bir genelge hazırlayacağını bildirdi.

Hürriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol