KAMU İŞÇİLERİNE YÜZDE 8 ZAM...

Türk-İş ile hükümet arasında sürdürülen toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlandı. İşte rakamlar...

19 Temmuz 2011 Salı 18:01
KAMU İŞÇİLERİNE YÜZDE 8 ZAM...

 Türk-İş ile hükümet arasında sürdürülen toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre, kamu işçilerine 2011'de yüzde 4 artı yüzde 4 zam yapılacak. Düşük ücretlilere 100-150 lira iyileştirme yapılacak.

Yaklaşık 230 bin işçiyi ilgilendiren kamu kesimi toplu iş sözleşmelerine ilişkin Türk-İş ile hükümet arasında sürdürülen görüşmelerde anlaşma sağlandı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu işçilerine 2011 zammının yüzde 4 artı yüzde 4 olarak belirlendiğini bildirdi.

Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ile yaptığı ortak basın açıklamasında, kamu işçilerine 2011 yılı için yapılacak ücret zamları hakkında bilgi verdi. 

İŞÇİYE İYİLEŞTİRME MÜJDESİ

Aylık çıplak brüt ücretleri bin 425 TL'nin altında olan işçilerin aylık çıplak brüt ücretlerine bin 425 TL'yi geçmemek üzere 100-150 TL arasında kademeli olarak iyileştirme yapıldı.


İŞTE YENİ ÜCRETLER

Aylık çıplak brüt ücretleri bin 425 liranın altında olan işçilerin aylık çıplak brüt ücretlerine bin 425 lirayı geçmemek üzere 100-150 TL arasında kademeli olarak iyileştirme yapıldığını belirten Çelik, bu iyileştirme sonucunda düşük ücretlilere daha yüksek oranda zam yapılmasının sağlandığını, hükümetin ücretlilerle ilgili genel politikasının da bu istikamette olduğunu söyledi.Çelik, sosyal yardım ödemesinin ise toplu sözleşmenin birinci yılı için aylık brüt 145 TL olarak belirlendiğini, toplu iş sözleşmelerinde yer alan diğer maktu ödemelerde ise ücret zamları oranında artışlar yapıldığını kaydetti.

Faruk Çelik, bugün imzalanan bu çerçeve anlaşma protokolünün kamu kurum ve kuruluşlarına, taraflara ve tüm çalışanlara hayırlı olmasını diledi.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol