GÖZ GÖZE BİLE GELMEDİLER!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TOBB Genel Kurulu'nda iş dünyasına seslendi: "Her işveren bir işçi alırsa işsizlik sorununu çözeriz dediler. Sizler Başbakan söyledi diye, hemen gel arkadaş seni işe alayım dediniz mi?"

16 Mayıs 2011 Pazartesi 12:35
GÖZ GÖZE BİLE GELMEDİLER!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TOBB Genel Kurulu'nda bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "TOBB'un her üyesi bir kişiyi işe alsa Türkiye'de işsizlik meselesi çözülür” çağrısını hatırlatarak şunları söyledi:

"Her işveren bir işçi alırsa işsizlik sorununu çözeriz dediler. Bunu söyleyen kişinin iktisattan haberi yoktur, iş dünyasından haberi yoktur. Sizler Başbakan söyledi diye, hemen gel arkadaş seni işe alayım dediniz mi? Demediniz, çünkü ekonominin kuralı farklıdır. Ama kendisi ayakta zor durmaya çalışıyor. İthal mallarına karşı direnmeye çalışıyor.""Size sitemim olacak kusuru bakmayın" diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İş dünyası sağlıklı eleştiri getirmekten ürküyor. Ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Ürktüğü için de ödenen vergilerin nereye harcandığnı soramıyor. İş dünyası sağlıklı eleştirmekten ürküyorsa demokrasi kaliteli değildir.

'KAPIMIZDA MALİYE'Yİ BULURUZ' DİYORLAR

Konuşmamakta belki haklısınız. Her gittiğim ilde mutlaka sanayi, ticaret odasıyla gider görüşürüm. Onların toplantılarına katılırım. Bana toplantıyı kapalı yapmamız lazım diyorlar. Hükümeti eleştirirsek ertesi gün kapımızda Maliye'yi buluruz diyen ticaret odaları var. Düşüncelerimizi öğrenmek istiyorsanız medyaya kapalı yapın diyorlar. Son mali af çıktı. Bize telefonlar geliyor. Maliye arıyor. Matrah artır artırmazsan ben geleceğim diyor. Korkan mükellef değil, özgürlükçü bir ülke istiyoruz. Bu düzenin değişmesi lazım. Emekten yana, halktan yana bir düzenin olması lazım."

TL DEĞERLİ DİYE SEVİNİYORUZ

Ekonomi iyi yönetilseydi 9 yılda dört kez mali af çıkmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Biz seviniyoruz TL çok değerli diye. ABD doları düşürmeye çalışıyor. Biz sanayiciyi perişan ettik. Bedelini bu ülkenin sanayicisi çekti" diye konuştu. 

CARİ AÇIK FELAKETTİR

Rekor düzeydeki cari açığa da değinen Kılıçdaroğlu, "Bütün ekonomi yönetimini uyarıyorum bu cari açık felakettir. Yeni bir duvara toslama sinyalini veriyor" dedi.

ERDOĞAN GEÇEN YIL NE DEMİŞTİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçen yılki TOBB Genel Kurulu'nda "TOBB'un her üyesi bir kişiyi işe alsa Türkiye'de işsizlik meselesi çözülür” çağrısı yapmıştı.

NTV

Son Güncelleme: 06.10.2021 14:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol