BAŞBAKAN ZAMLI MAAŞLARI AÇIKLADI

"Adaletsizliği giderdik" dedi ve emekli maaşlarındaki artış miktarınıı açıkladı.

07 Mart 2012 Çarşamba 10:21
BAŞBAKAN ZAMLI MAAŞLARI AÇIKLADI

 Partisinin Meclis Grubunda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Meclis'te kabul edilen ve emekli maaşlarındaki eşitsizliği gideren İntibak Yasası ile ilgili açıklamalar yaptı.


12 Haziran seçimlerinde emeklilere verilen sözün yerine getirildiğini kaydeden Başbakan Erdoğanardından maaşlar yansıyacak artış aralığını açıkladı

Başbakan, "2000 öncesi emekli olanların maaş adaletsiziği gideriyor, büyümeden pay veriliyor. 1 milyon 900 bin kişinin aylığında 50-339 arasında artış olacak. BAĞKUR emeklilerinin aylığında da 12 bin emeklimizi intibak kapsamına aldık. 27 lira ile 118 lira arasında artış sağlayacağız" şeklinde konuştu.

"CHP değil, Cumhuriyet Hayal Partisi"
Türk Lirası'nın yeni simgesini eleştiren CHP'nin "zorlama yorum" yaptığını belirten Başbakan Erdoğan,
"CHP'yi özellikle tebrik ediyorum. Hayal güçlerini zorlayarak simgede RTE harfi bulunduğunu iddia ettiler, CHP değil,
Cumhuriyet Hayal Partisi" diye konuştu.

"Onlar Borçlandı, Biz Ödedik"
Başbakan, geçtiğimiz ay TİM tarafından açıklanan 2011'in tamamında 135 milyar dolarla tüm zamanların rekorunun kırıldığını söyledi, sözü Türkiye'nin IMF'ye olan borçlarına getirdi.

Başbakan Erdoğan, "MHP, DSP ve malum, o zaman da IMF'ye olan borcumuz 23.5 milyar dolardı. Son geldiğimiz rakam 2,8 milyar dolar. Onlar borçlandı, biz ödedik. Olay bu kadar açık ve net ortada" dedi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol