banner1700

Okullar Gizli Protokollerle Tarikatlara Bırakılıyor

Gazeteci Saygı Öztürk, ‘dini vakıf ve derneklerin okulları denetimleri altına almak için çok sistemli çalışmalar yürüttüğünü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da gizli protokollerle eğitimi bu vakıf ve derneklere bıraktığını’ yazdı.

04 Mayıs 2021 Salı 14:30
Okullar Gizli Protokollerle Tarikatlara Bırakılıyor

Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü’deki ‘Okulların anahtarı, onlara mı bırakılacak?’ başlıklı yazısında Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirdi, “Salgın döneminde eğitimde yaşananlar bir yana, dini vakıf ve dernekler okulları denetimleri altına almak için çok sistemli çalışmalar yürütüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, sanki binası, öğretmeni yokmuş gibi gizli protokollerle eğitimi yavaş yavaş bu vakıf ve derneklere bırakıyor. Eğitimle ilgili yapılan toplantılarda il müftüleri, milli eğitim müdüründen daha çok söz sahibi oluyor” ifadesini kullandı.

“Dini vakıf ve derneklerin oluşturduğu, ‘Eğitime Destek Platformu-EDEP’ il ve ilçelerde toplantıları Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İmam Hatipliler Derneği, TÜGVA gibi kuruluşların öncülüğünde yapıyor” diyen Öztürk, “Milli Eğitim Bakanlığı dini derneklere, vakıflara niçin ihtiyaç duyuyor?” sorusunu sordu. Öztürk yazısını, “Gelişmeler, okulların anahtarının gelecekte bu vakıflara, derneklere bırakılacağını gösteriyor. Şaşırmayın ve dikkate alın” diye tamamladı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.05.2021 14:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol