İstanbul'da İranlı Öğretmen Rezaleti, Taciz Üstüne Taciz

Çekmeköy, İranlı bir öğretmenin bölgedeki Özel Okyanus Koleji’nde onlarca öğrenciye yönelik cinsel taciz iddiasıyla sarsıldı. Çok sayıda öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen öğretmen işten çıkarıldı. Ailelerin çocuklarını sorgulamasıyla mağdur öğrenci sayısı katlanarak arttı.

21 Mayıs 2024 Salı 14:20
İstanbul'da İranlı Öğretmen Rezaleti, Taciz Üstüne Taciz

Cinsel taciz olayı Özel Okyanus Koleji’nin Çekmeköy’de bulunan kampüsünde meydana geldi.

İranlı Bahman Ghanizadeh isimli kişi yaklaşık 3 ay önce bu okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre görev yaptığı süre boyunca 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm öğrencilerin dersine girdi.

Geçtiğimiz hafta ise üç çocuk öğretmenlerine giderek Ghanizadeh’in cinsel tacizine maruz kaldıklarını anlattı.

Bu konuya ilişkin idari bir soruşturma başlatıldı, konu Emniyet’e bildirildi ve öğretmenin iş akdi feshedildi. Ancak diğer velilere bu durum haber verilmedi. Olay ise veli gruplarında patlak verdi. Çocuklarını sorguya çeken veliler kendi çocuklarının da öğretmen dehşetini yaşadığını öğrendi. Veliler Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak olayı anlattı.

100 veli bugün okula giderek “hesap sordu.” Ancak okul müdürü ise şüphelinin iş akdini feshettiklerini açıkladı. Ancak okul yönetimi tarafından kendilerine haber verilmediğini aktaran bir grup veli okul önünde nöbete başladı.

TACİZ REZALETİNİ VELİ GRUBUNDA ÖĞRENDİK’

Konuştuğumuz bir veli, “Bu öğretmen çocukların özel bölgesini elleyip, kayda almış. Çocukları tuvalete götürerek özel bölgelerine dokunmuş. Olaya ilişkin şikayet yapılmış. Ancak okul yönetimi bizlere bir bilgi vermedi. Veli gruplarında konuşulunca bu olay daha fazla mağdur çocuk olduğu ortaya çıktı. 30’u aşkın çocuk benzer beyanlarda bulunuyor. Ancak öğretmen ortada yok. Okul müdürü Emniyet’e haber verseydi şüpheli gözaltına alınıp, tutuklanırdı. Ama şimdi o öğretmen nerede bilmiyoruz. Okul müdürüyle bugün görüştük. Öğretmenin iş akdi feshedilmiş. Bu yetmez" diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIMI KUCAĞINA OTURTTU’

Bir başka veli ise, “İki çocuğum bu okulda. Dün onlara bu olayı sorunca ikisi birden konuşmaya başladı. Öğretmenin onları ısrarla kucağına oturttuğunu anlattı” dedi.

‘SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ’

Okul yetkilileri ise konunun Emniyet’e intikal ettiğini belirterek, “Okyanus Koleji olarak bu olaya karşı gereken neyse yaptık. Tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Asla göz yumamayız. Süreci takip edeceğiz” denildi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yaşanan dehşeti doğrulayarak, “Okul yönetimi tarafından, öğretmenin okul ile ilişiği kesilmiştir. Ayrıca konu ile ilgili inceleme ve soruşturma yapılması için müfettiş görevlendirilmiştir” dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.06.2024 17:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol