banner1700

SADECE ON GÜNDE YÜZDE 300 ARTTI...

Paris'teki saldırılardan sonra yüzde 300 arttı.

SADECE ON GÜNDE YÜZDE 300 ARTTI...

Paris'teki saldırılardan sonra yüzde 300 arttı.

24 Kasım 2015 Salı 09:28
SADECE ON GÜNDE YÜZDE 300 ARTTI...
İngiliz Independent gazetesinin, hükümetin Müslüman karşıtı nefret çalışması sonuçlarına dayanarak verdiği haberde, 13 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırıların ardından İngiltere'de bir hafta içinde işlenen nefret suçu sayısı 115 olarak açıklandı. Rapora göre, İngiltere'deki suçların büyük bir kısmı yaşları 14 ve 45 yaşları arasında değişen tesettürlü Müslüman genç kız veya kadınlara yönelik gerçekleşti. Suçu işleyenlerin de genellikle 15-35 yaşları arasındaki beyaz erkekler olduğu belirlendi.


Müslümanlara karşı ve camilerde işlenen sözel veya fiziksel saldırıları inceleyen Tell Mama Yardım Hattı'na göre bir çok suç ise kurbanların polise başvurmaktan ve içinde bulundukları toplumla paylaşmaktan çekindiği için kayıt altına alınmıyor. Rapor sonuçlarına göre, işlenen suçların bir çoğu halk otobüsü veya trenlerde meydana gelirken her dört kurbandan üçü tesettür giyiyor veya peçe takıyor.


Söz konusu rapor, İngiltere'deki en büyük Müslüman grubu olan İngiltere Müslüman Derneği'nin polis sayısının azaltılmasıyla toplumlar arasındaki güven ve birlikteliğin zarar görebileceği endişesinin ardından düzenlendi. İngiltere Müslüman Birliği'nin güvenlik ve terörizmle mücadele sözcüsü Miqdaad Versi, Independent gazetesine yaptığı açıklamada, polis güçlerinde yapılan bütçe kısıntısının toplumlarla polis arasındaki ilişkiyi güçlendirmeyi ve ilişkiyi etkilediğini kaydederek yeni yapılacak kesintilerin durumu daha da kötüleştireceğini dile getirdi.
Gonca YAĞCI – LONDRA 

DHA

Son Güncelleme: 24.11.2015 09:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol