Rasmus Paludan'a Tehdit Yağıyormuş, 'Korkuyorum'

Türkiye İsveç ilişkilerinin iyiden iyiye gerginleşmesine yolaçan aşırı sağcı Rasmus Paludan, iğrenç eylemini gerçekleştirme nedenini ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. İsveç’te Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakan Rasmus Paluda ölüm tehditleri aldığını söyledi.

23 Ocak 2023 Pazartesi 12:56
Rasmus Paludan'a Tehdit Yağıyormuş, 'Korkuyorum'

NTV’nin aktardığı habere göre, Expressen gazetesine konuşan aşırı sağcı Stram Kurs partisinin lideri Rasmus Paludan, Kuran-ı Kerim yakmasıyla ilgili konuştu.

Paludan, "Türkiye'ye karşı gol attığımı sanıyordum. İşte bu dedim. Hayal ettiğim gibi sonuçlanmadı" ifadelerini kullandı. Aşırı sağcı politikacı, "pişman mısınız" sorusuna, "Hayır. Önemli politik sebepler olduğunu düşündüğüm için yaptım. Bu kadar insanın beni ölümle tehdit etmesine üzüldüm" yanıtını verdi.

Paludan, sosyal medya üzerinden dakikada 20 tehdit aldığını söyledi.

Danimarkalı siyasetçi, "Korkuyor musunuz" sorusunu, "Evet, birileri açıkça beni öldüreceğini söylediğinde korkarım. Sonrasında neler yapacaklarını tasvir ediyorlar" diye yanıtladı.

Paludan, yaptıklarıyla İsveç'in NATO üyeliği arasında bir bağlantı görmediğini iddia etti. Paludan, "NATO başvurusu ile İsveç'te ifade özgürlüğüne sahip olmanız arasında bir bağlantı göremiyorum. Türkiye için önemli olan İsveç'in savaşma isteği ve savunma kabiliyetidir" diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.01.2023 19:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol