ÖLÜLERE BİLE TAHAMMÜLLERİ YOK!

Suriye'de faaliyet gösteren terör örgütü El Kaide'nin uzantısı El Nusra inançları doğrultusunda mezarlara bile tahammül gösteremiyor.

24 Eylül 2013 Salı 14:53
ÖLÜLERE BİLE TAHAMMÜLLERİ YOK!

Suriye’de yaşanan iç savaş ve dış ülkelerin desteğindeki muhalefet ülkeyi yerle bir ediyor. Özellikle terör örgütü El Kaide bağlantılı El Nusra'nın vahşeti dünyada müslümanların da büyük tepkisini çekiyor. 

Yakaladıkları hükümet yanlısı sivil ve askerlerin boğazlarını keserek, ciğerlerini sökerek öldüren El Nusra örgütü militanları işledikleri cinayetlerin de videosunu internete koyarak yaşanan dehşetin sınırlarını dünyaya gösteriyorlar.
 
El Nusra cephesinin müslüman dünyasında bile infial yaratacak son eylemi ise vahabi anlayışının bir uygulaması.

El Nusra militanları işgal edip vahşi cinayetler işledikleri bölgelerde bulunan mezarları ve müslümanların ileri gelenlerinin gömüldüğü türbeleri yıktığı ortaya çıktı.

Temsil ettikleri Vahabi inancına göre türbe ve mezarlar yasak. Mezar ve türbelerde Kuran okumak bile Vahabilikte dinden çıkmak anlamına geldiği için El Nusra militanları işgal altında tuttukları mezar ve türbeleri balyozlarla yıkıyor. İşte Suriye'de yaşanan El Nusra dehşeninin görüntüleri...

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 24.09.2013 14:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol