banner1700

MÜSLÜMAN ALEMİ ONU KONUŞUYOR!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesindeki ve tüm dünyadaki Müslümanların bayramını kutladı. Mesaj büyük taktir topladı.

MÜSLÜMAN ALEMİ ONU KONUŞUYOR!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesindeki ve tüm dünyadaki Müslümanların bayramını kutladı. Mesaj büyük taktir topladı.

02 Eylül 2017 Cumartesi 01:12

Trudeau'nun mesajı şöyle:

"Bugün, Kanada'daki ve dünyadaki Müslümanlar, hac ibadetinin de sonu olan Kurban Bayramı'nı kutlamak için bir araya gelecek. Kurban Bayramı, fedakarlık ve hayırseverlik bağlarını yansıtmak ve hayatın bize sunduğu nimetlere şükür için bir fırsattır. Bu özel günü kutlamak için arkadaşlar ve aileler, sabahın erken saatlerinde kıldıkları namazdan sonra bayramı kutlama yemeklerine katılacak, birbirlerini tebrik ederek hediyeler sunacak. Bugünün anlam ve önemi olan fedakarlığı yansıtarak ihtiyaç sahiplerine merhamet gösterecekler.

Bu bayram, hepimizin ev dediği güçlü, çeşitli ve kapsayıcı bu ülkeyi inşada ülkedeki Müslüman topluluğunun sağladığı katkıların farkına varılması için bir fırsat. Ailem, eşim Sophie ve ben, en içten dileklerimizle dünyadaki ve Kanada'daki tüm Müslümanların bayramını kutluyoruz."

Trudeau, mesajını yine Arapça 'Bayramınız mübarek olsun' (Eid Mübarek) diyerek bitirdi.

Trudeau'nun hem bayramın manevi değerlerini bu kadar iyi tanımlaması hem de özellikle emperyal devletlerde yükselen İslamafobiye rağmen ortaya koymuş olduğu içten yaklaşımı taktir topladı. Fenomen Başbakan'ın mesajı sosyal platformlarda çok sayıda paylaşım yaptı.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol