METEOR DEHŞETİ...

Rusya’nın Ural bölgesine meteor düştü. Gökyüzünden ışık demeti halinde düşen meteor, aralarında çocuklarında bulunduğu yaklaşık 400 kişinin yaralanmasına neden oldu.

15 Şubat 2013 Cuma 11:44
METEOR DEHŞETİ...

 Rusya’nın Çelyabinsk şehrinin 80 kilometre yakınında bulunan bir yerleşim merkezine düşen meteor büyük bir gürültüyle patladı. Patlama yüzünden birçok ev ve binanın camları kırılırken, olayın ardından bölge Acil Kurtarma Ekipleri tarafından kısmen tahliye edildi.

Üçü Ağır 400 Kişi Yaralandı
Rusya İçişleri Bakanlığı Ria novostiye yaptığı açıklamada yaklaşık 400 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu belirtilen açıklamada, Rusya’nın 6 faklı şehrinin olaydan kısmen zarar gördüğü ifade edildi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rusya Acil Durum Bakanlığı, bölgeye 20 bin kurtarma görevlisinin gönderildiğini açıkladı. Ayrıca, üç kurtarma uçağının da olası hasar bölgelerine yönlendirildiği bilgisi verildi. Bölgede bulunan tüm okullar kapatılırken, yeni bir meteor düşmesi ihtimaline karşılık bölgede acil durum sinyali verildi.
Meteorun düşüşünü izleyen vatandaşların bazıları olayı görüntülemeyi de başardı. Görüntülerde meteorun gökyüzünde patlama anı, şehre yaklaşması gibi nefes kesen kareler bulunuyor. Bir güvenlik kamerasına ise meteorun patlaması esnasında şehir üzerinde oluşturduğu ışık değişimi yansıdı.

images/stories/date/021513/headline-news/021513-rusya-semalarnda-meteor-yad-1.jpg

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol