LADİN GİTTİ SIRA ONDA!

Bin Ladin'in ABD tarafından öldürülmesinin ardından İtalya Dışişleri Bakanı Frattini, Bir sonraki hedefi açıkladı.

02 Mayıs 2011 Pazartesi 14:34
LADİN GİTTİ SIRA ONDA!

El Kaide lideri Bin Ladin'i Pakistan'da ABD askerlerinin başından vurması dünyada gündemi alt üst etti.

Olayın yankıları sürerken İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini'den sürpriz bir açıklama geldi.

İtalya Dışişleri Bakanı, bu zaferin memnuniyet yaratmak yerine diğer terörist liderlerin Bin Ladin'in mirasını toplayabileceği gerçeğine dikkat çekerek, "Bin Ladin mutlak kötülüğün ve cinayetin sembolüydü. Uluslararası terörizm uyumunu zayıflatıyordu. Bir sonraki hedef Taliban lideri Molla Ömer'in yakalanması olacaktır" dedi.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ise "Harika bir sonuç" sözlerini kullandı. Tüm dünyanın 10 yıldır Usame Bin Ladin'in öldürülmesini beklediğini söyleyen Başbakan Berlusconi, şunları söyledi:

"Kötülüğe, terörizme karşı mücadelede sadece ABD için değil tüm demokrasiler için elde edilmiş harika bir sonuç. Öldürme her zaman öldürmedir ama Bin Ladin'in 2001 yılında İkiz Kuleler'e düzenlediği saldırıyı düşündüğümüzde bunu umutla bekleyenler için gerçekten memnuniyet yaratabilir" diye konuştu.

VATİKAN: BİN LADİN DİNİ SÖMÜRÜYORDU
Vatikan Basın Bürosu Sorumlusu Peder Federico Lombardi de bir insanın ölümünün karşısında bir Hıristiyan'ın asla sevinmeyeceğinin altını çizerek, "Ancak Tanrı karşısında herkesin ciddi sorumlulukları vardır. Hepimizin bildiği gibi Bin Ladin dini sömürücülük yaparak, halklar arasında bölücülüğü ve öfkeyi yayan ciddi bir sorumluluğa sahipti. Her olay, öfkenin değil barışın artmasına işaret olmalı" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol