KOMŞU ADALARI SATIŞA ÇIKARDI!

Krizdeki Yunanistan’ın en büyük iş adamları derneği ülkede yapılacak 50 milyar Avro’luk özelleştirmeye Türkler’i de davet etti.

29 Kasım 2011 Salı 23:08
KOMŞU ADALARI SATIŞA ÇIKARDI!

 Toplam 350 milyar Avro’luk dış borcuyla iflasın eşiğindeki Yunanistan, elinde avucunda ne varsa satmak için kolları sıvadı. 


Yapılacak özelleştirmede 3 bin 500 adanın gündemde olması dikkat çekti. 

29 havaalanının da bulunduğu 50 milyar Avro’luk özelleştirme için Yunan İş Federasyonu (SEV) “Çin’le bile görüşüyoruz. Ama bizim için Türkiye önemli. Artık mevzuat da kolaylaştı.” dedi. 

Yunan İş Federasyonu Koordinatörü Ioannis Patsiavos, hükümetin aldığı karar çerçevesinde kamuya ait pek çok varlığın değerlerinin altında özelleştirileceğini vurguladı.

Patsiavos, 2015 yılına kadar toplam 50 milyar Avro’luk, özelleştirme gerçekleştirileceğini ifade ederek “Almanya, İsveç ve Çin’de özelleştirmeyle ilgili görüşmeler yaptık. Oysa bizim için çok önemli olan komşumuz Türkiye var. Atina Havaalanı başta olmak üzere 29 havaalanı, bankalar, 3 bin 500 adanın bir kısmı, limanlar, enerji tesisleri, rafineriler, oteller ile gayrimenkuller özelleştirilecek. Bu fırsattan Türk iş dünyasının da yararlanmasını istiyoruz. Bu arada mevzuat engelleri ortadan kalktı” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol