'KENDİ KIZLARI GİBİ ARADILAR...'

İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan New York’lu Sarai Sierra’nın annesi, Türk halkına ve polis teşkilatına teşekkür etti.

05 Şubat 2013 Salı 14:51
'KENDİ KIZLARI GİBİ ARADILAR...'

 Zaman Amerika’ya özel açıklamalarda bulunan anne Betzaida Jimenez, “Kızım kaybolduktan sonra Türk insanı dört bir koldan onu aramaya başladı. Özellikle sokaklarda kızımın fotoğrafını taşıyan çocukları görmek beni derinden etkiledi. Türkler, hiç tanımadıkları bir insanı sanki kendi evlatlarını ararmış gibi aradılar.” dedi.

Olayın ardından harekete geçen yetkililere de minnettar olduğunu söyleyen Jimenez, “Özellikle Türk polisi çok iyi çalıştı. Sizin aracılığınızla olayla ilgilenen Cumhurbaşkanı ve Başbakana da teşekkür ederim. Türklerin bu kadar vefalı olduğunu bilmiyordum. Bütün Türklere minnettarım.” diye konuştu.
Acılı anne, ‘Umut Otobüsü’nü İstanbul sokaklarında kızı için dolaştıran Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği’ne (YAKAD) de ayrıca teşekkür etti.  
“TÜRK POLİSİNDEN KIZIMI ÖLDÜRENLERİ BULMASINI İSTİYORUM”
Kızının neden öldürüldüğünü hala bilmediklerini söyleyen Betzaida Jimenez, Türk polisinden kızının başına gelen olayı aydınlatmasını istedi. “Öğrendiğimiz kadarıyla polis, olayı çok yakından araştırmaya devam ediyor. Cinayetin sebebi henüz bulunamadı. Umarım olay bir an önce aydınlatılır.” diye konuştu.
Kızlarının eşiyle ile telefonda görüştüklerini aktaran Jimenez, cenazenin ne zaman Amerika’ya geleceği konusunda net bir tarih verilmediğini söyledi. “Sierra’nın cenazesini oğlum ve damadım getirecek. Onlar için çok zor olacak bu. Kendileriyle sürekli görüşüyoruz. Acımız çok büyük. Ailece çok üzgünüz. Torunlarım hala olayın şokunda.” dedi.
BABA DENNIS  JIMENEZ: UMARIM OLAYIN FAİLLERİ BULUNUR
Kızlarının tam bir Türkiye hayranı olduğunu söyleyen baba Jimenez ise “Kızımın öldüğünü duyunca adeta dünya başıma yıkıldı. Tatil için gittiği yerden cenazesi gelecek. Yapabileceğimiz bir şey yok. Türk yetkillerinin bütün çabaları için minnetarız.”diye konuştu. Büyük üzüntü içinde olduklarını dile getiren kederli baba, “Türk polisinin ciddi bir şekilde soruşturmayı devam ettirdiğini biliyoruz. Umarım en kısa sürede olayın sebebini bulurlar. İnanıyorum ki adalet tecelli edecek. Türk hükümetine bu konuda çok güveniyoruz. Kızımın bulunmasına katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol