KARDEŞİ İÇİN KOŞMUŞTU AMA...

İki gün önce Londra Maratonu’nun son kilometrelerinde düşerek hayatını kaybeden Claire Squires’in ölen kardeşi anısına yarışta koştuğu öğrenildi.

24 Nisan 2012 Salı 14:11
KARDEŞİ İÇİN KOŞMUŞTU AMA...

 Squires maratonun son kilometrelerinde bayılmış, tüm acil müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. 30 yaşındaki Squires’in 25 yaşında yüksek dozda uyuşturucudan ölen kardeşinin anısına bir yardım kuruluşu için yarıştığı öğrenildi.

Justgiving.com adlı internet sitesinden intihara meyilli ve ruhsal bozukluğu olan insanlar için yardım toplamayı amaçlayan Squires, bu amaç uğruna daha önce 2010 yılında Londra Maratonu’nu tamamlamış, sonrasında Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’ya tırmanıştı. Aynı yıl bağış toplamak için Squires bikinili araba yıkama yarışlarına da arkadaşlarıyla katılmıştı.
Kilimanjaro’ya tırmanan bir diğer gönüllü Nicola Short da “Claire hepimiz için ilham kaynağı oldu. Herkesin sevgisini alarak öteki dünyaya gitti. Hepimiz onu çok özleyeceğiz. Bütün dualarımız ailesi ve arkadaşlarıyla" dedi.
Maratona katıldığı için öldüğü zamana kadar 500 pound bağış toplayabilen Squires’in hesabında 310 bin pound civarında bir bağış bulunuyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol