banner1700

KADIN KILIĞINDA KAÇARKEN YAKALANDI!

Irak’ın devrik Lideri Saddam Hüseyin’in idam kararını veren yargıç Rauf Abdel-Rahman’ın Irak Şam İslam Devleti(IŞİD) güçleri tarafından yakalandığı iddia edildi.

19 Haziran 2014 Perşembe 12:55
KADIN KILIĞINDA KAÇARKEN YAKALANDI!

 IRAK- “Irak Haber” isimli internet sitesi Rauf Abdel-Rahman’ın, Musul’un IŞİD’in kontrolüne girmesinin ardından, kentten kadın kıyafetleri ile kaçarken yakalandığını duyurdu.

IŞİD’te sosyal paylaşım sitesi üzerinden Rauf Abdel-Rahman’ın Musul yakınlarında yakalandığını açıkladı.

Rauf Abdel-Rahman, Saddam Hüseyin’in "Halepçe’de binlerce Kürt'ü öldürdü" gerekçesi ile idam kararını veren yargıç olarak biliniyor. Rahman, Irak’ta Saddam sonrası kurulan, Irak Bölgesel Kürt yönetiminin Adalet Bakanlığı görevinde bulunmuştu. Rahman IŞİD güçleri tarafından uzun zamandır aranıyordu.

Saddam Hüseyin'in kızı Raghat Hüseyin, IŞİD örgütüne desteğini ilan etmişti. 

Raghat Hüseyin; “Saddam Hüseyin’in sağ kolu” olarak anılan İzzet İbrahim el Duri’nin de kendisine bağlı güçlerle birlikte, Musul’daki işgale katılmasını “İzzet amcanın ve birliklerinin de isyancılara katılmış olması çok güzel bir gelişme. Bir gün Irak'a dönebilmeyi çok istiyorum. Babamın ruhuna Fatiha okuyorum ve doğum yeri olan Tikrit'in kurtarılmış olmasından dolayı şükrediyorum” sözleriyle değerlendirmişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.06.2014 12:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol