FT: Erdoğan'ın Kabusu: Gaye Su Akyol...

Türkiye kritik seçime hazırlanadursun İngiliz Financial Times gazetesi, Türk müzik piyasasının yükselen ismi Gaye Su Akyol ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Akyol için "Erdoğan'ın en büyük kabusu" benzetmesi yapıldı.

30 Kasım 2022 Çarşamba 13:16
FT: Erdoğan'ın Kabusu: Gaye Su Akyol...

İngiliz Financial Times gazetesinde Nick Hasted imzalı yayımlanan haberde, Gaye Su Akyol ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanıldı. Hasted, Akyol'u ilk olarak 2019 yılında gördüğünü ve onunla ilgili "Erdoğan'ın en büyük kabusu gibi" benzetmesini yaptığını aktardı. 

Hasted "Gaye Su Akyol'u en son 2019'da İstanbul'da gördüğümde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük kabusu gibiydi." diye yazdı.

Financial Times: Erdoğan'ın en büyük kabusu Gaye Su Akyol gibiydi - Resim: 3

Hasted, Akyol'u Erdoğan'ın kabusu olarak tanımlarken şu ifadeleri kullandı:

Akyol; Kadıköy'de ateşli bir kalabalığa şarkı söylerken, yarasa kanatlı gümüş bir pelerin ve ona uygun bir büstiyer giymişti, göbeği açıktı ve diz hizasında çizmeleri vardı. O, cinsel olarak özgürleşmiş ve ilham verici bir Türk kadınıydı.

Hasted ve Akyol, 3 yıl aradan sonra İstanbul'da yeniden bir araya geldi. Akyol'a kostümlerini soran Hasted, Akyol'dan yanıtını da şöyle aktardı:

Financial Times: Erdoğan'ın en büyük kabusu Gaye Su Akyol gibiydi - Resim: 6

“O kostümleri giydiğimde kendi kendimin süper kahramanı oluyorum. Superman'in telefon kulübesine gidip kendisi olması gibi."

Financial Times: Erdoğan'ın en büyük kabusu Gaye Su Akyol gibiydi - Resim: 4

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.11.2022 13:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol