FRANSIZ KADIN USLANMIYOR...

UMP partisi Marsilya milletvekili Valerie Boyer ve 5 milletvekili arkadaşı, yeni bir “Ermeni soykırımı inkarına ceza kanunu” tasarısını Fransız Ulusal meclisi kanun kayıt bürosuna kaydettirdi

11 Şubat 2013 Pazartesi 10:53
FRANSIZ KADIN USLANMIYOR...

 Valeri Boyer ve 5 milletvekilinin hazırlamış olduğu kanun tasarısı 6 Şubat’ta Ulusal meclise verildi.

Milletvekilleri, kanun tasarısını yine Marsilya barosu avukatlarından olan Philippe Kirkorian ile birlikte hazırladılar.
Avrupa Parlamentosu tarafından alınan “soykırım ve savaş suçlarının inkarına ceza” öngören çerçeve kanunun, Fransa iç hukukuna uydurulması için yapılan kanun tasarısının bir benzeri daha önce “Fransız anayasasına uygun olmadığı’ için Fransa Anayasa Konseyi tarafından geri çevirilmişti.
Yeni Kanun tasarısının ilk maddesi, inkarcıların 2 sene hapis ve/veya 45 bin Euro para cezasına çarptırılmalarını öngörüyor.
Yukarıda belirtilen cezalar, Fransa'da birer kanun ile tanınmış olan “Zenci köle ticareti, sözde Ermeni soykırımı, 8 Ağustos 1945 senesinde imzalanmış Londra Anlaşması’nda bir ekle belirtilen katliamların, inkar edilmesi, bu katliamların başına “sözde” kelimesinin getirilmesi durumlarında verilmesini öngörüyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol