DÖRT DÖRTLÜK DENSİZLİK!

Başbakan Erdoğan, PYD Başkanı'nın ziyaretiyle ilgili "MİT tehlikeli adımlar attıkları konusunda uyarıda bulanacak" dedi. Erdoğan, 30 sanatçının imzasının olduğu The Times ilanına da çok sert çıktı.

26 Temmuz 2013 Cuma 16:51
DÖRT DÖRTLÜK DENSİZLİK!

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'taki Şerafettin Elçi havalimanın açılışını yapmak için yola çıkmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Times'da yayınlanan ilan için sert konuştu. "Times'ın yaptığı dört dörtlük bir densizliktir" diyen Erdoğan, "Times parayla kendi sayfasını kiraya verdi. Times ile ilgili olarak hukuki girişimde bulunacağız" dedi.  Erdoğan PYD Başkanı'nın ziyareti konusunda "MİT tehlikeli adımlar attıkları konusunda uyarıda bulanacak" dedi.

'HABERLER HAYAL ÜRÜNÜ'
Erdoğan gazetelerde yayınlanan "AK Parti'nin demokratikleşme paketi" haberlerinin hayal ürünü olduğunu söyledi. Seçim barajıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Barajla ilgili kanaatim, partimizin düşüncesi bellidir. Bizim şu anda barajla oynama gündemimizde yok. Baraj bizim dönemimizin çıkardığı bir yasa değil. Barajla ilgili düşüncemiz şudur. Barajların olduğu sistemde güven ve istikarar bulamazsınız. Son 10 yıldır Türkiye'de güven ve istikrar yakalamşız, bunun en büyük sebebi koalisyonların olmadığı bir hükümet yapısıdır. Bunu gözardı edemeyiz. Biz ülkemize bu tür bir sancı çektirmek istemiyoruz. Ülkemizin yakaladığı performansı kaybetmek istemiyoruz. Ama demokratikleşme paketiyle ilgi açıkladığımız bir şey yok. Şu anda çalışma safhasındadır. Bir ekip çalışması halen devam ediyor. Bitince arkadaşlarımız paketi tekrar önümüze getirecekler. Şu gazetelerde çıkan haberlerin hepsi hayalidir. Bitince bizzat kendim açıklayacağım. Son yaptığımız büyük kongremizde aslında bununla ilgili çok önemli ipuçları verdik. Son çalışmalarla da biz bunu güncelleyeceğiz."

'İNSANİ GÖREVİMİ YERİNE GETİRDİM'
Katarak ameliyatı olan Bahçeli'yi arayan Erdoğan konuyla ilgili "Az önce aradım, Allah'tan şifalar diledim. 'Sağlığım iyi herhangi bir sıkıntım yok' dedi, insani görevimi yerine getirdim" dedi.

Mısır'da yaşananlarla ilgili olarak, "Askeri darbeyle ilgili kanaatimi biliyorsunuz, burda farklı bir açıklama yapmam mümkün değil. Mısır'daki darbe dünyanın ve batı ülkelerinin yeni yeni anlamaya başladığı bu yapıyla ilgili o beklenen yaklaşım ortaya çıkmaya başladı. Bu darbeyi yapan kişi taraftarlarını sokağa dökmeyi düşünüyor. Şimdi yapacağı şey vatandaşları birbirine düşürmek... Namaz kılarken 53 vatandaşını şehit ettiyse, istediği anda da Mursiyle ilgili açıklama yapıyor. 15 günlük hapse mahkum ediyor. Dünyanın neresinde böyle bir anlayış var. Hükümetler istedikleri ülkelerle ilişki kurabilirler, bunlara kimse mani olamaz. Bunlar yolsuzluklarının üzerini örtmek için bu tür bir yaklaşım içine giriyorlar. Mısır'ın en önemli talisizliği yolsuzluklardır. Bunlar meydana çıkacak diye endişeleniyorlar. Asıl bunlara yol vermeyen sandıktır. Sandıktan çıkamayacaklarını görenler her zaman darbe yöntemini seçer. Halklar artık buna izin vermeyecek" dedi.

'BU DÖRT DÖRTLÜK DENSİZLİKTİR'
Times'da yayınlanan ilanla ilgili de konuşan Erdoğan "Bunlar düşüncelerini kiraya vermiş tipler, eğer bunlar gerçekten demokrasiye inansa, yüzde 50 oyla iktidar olmuş bir partinin liderine diktatör deme ahlaktan yoksunluğunu gösteremezlerdi. Bu dört dörtlük bir densizliktir. Sen beni nerden tanıyorsun? Medya Türkiye'de mahkum diyorlar, gazeteciler içeride diyorlar. Bunlar nasıl içeride ki bu yayınlarını bu kadar rahat yapıyorlar. Şu an medyanın nasıl hakaret ettiği, yalan yanlış haber yaptıkları ortada. Çamur atalım da izi kalsın mantığındalar. Times parayla kendi sayfasını kiraya veriyor. Bu Times'ın da ahlaki zaafıdır. Times ile ilgili olarak da hukuki girişimde bulunacağız" şeklinde konuştu.

PYD AÇIKLAMASI
 Erdoğan PYD Başkanı'nın ziyareti konusunda "MİT tehlikeli adımlar attıkları konusunda uyarıda bulanacak" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.07.2013 16:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol