banner1700

BU KEZ ALMANLAR...

Tayyip Erdoğan’ın tavırlarının AB değerlerinin uzağında olduğunu ifade eden Alman politikacı Norbert Röttgen, Türk halkının ‘iktidar hırsının’ bedelini ağır ödeyeceğini söyledi.

BU KEZ ALMANLAR...

Tayyip Erdoğan’ın tavırlarının AB değerlerinin uzağında olduğunu ifade eden Alman politikacı Norbert Röttgen, Türk halkının ‘iktidar hırsının’ bedelini ağır ödeyeceğini söyledi.

15 Aralık 2016 Perşembe 02:03
BU KEZ ALMANLAR...

DW Türkçe’nin haberine göre, Passauer Neue Presse gazetesine konuşan Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Röttgen, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavırları AB değerlerinin uzağındadır. Demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları ayaklar altına alınmaktadır. Bunun AB üyeliği ile bağdaştırılması söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanı’nın iktidar hırsını halkın pahalıya ödemek zorunda kalacağını Avrupa Türk halkına izah etmeli” dedi.

‘İKTİDARINI GÜÇLENDİRMEK İÇİN SALDIRILARI ARAÇ OLARAK KULLANIYOR’

“İstanbul’daki terör saldırılarını bir Kürt grubunun üstlenmiş olması, HDP’nin tüm yönetim kadrosunu hapise atmak için bir gerekçe oluşturamaz” diyen Röttgen, Cumhurbaşkanı’nın iktidarını güçlendirmek için ülkede yaşanan saldırıları araç olarak kullandığını iddia etti.

‘ERDOĞAN, ÜLKESİNİN AB’YE GİRMEMESİ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR’

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) ‘tam üyelik müzakerelerini kesme’ yönündeki kararını ise Erdoğan’ın Avrupa’ya karşı kullanacağını savunan CDU’lu politikacı, “Türkiye Cumhurbaşkanı ülkesinin AB’ye girmemesi için elinden geleni yapıyor. Bizim de bu konudaki kararı Avrupalıların değil, Erdoğan’ın vereceğini önemle belirtmemiz gerekiyor. Karar verme iradesini ondan almamız akılcı bir tavır olmaz” diye konuştu.

 

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yasar ertas 2016-12-15 10:54:56

Bazi konular da haklilik vardir lakin yillarca avrupa kaipisinda bekletenlere en guzel cevablari vermektedir teroru lanetlerler memleketlerinde kol kola resdim cekilirle verin bunu bize der olmazzz derler urgana un sererler iki yuzlulere en guzel cevabi verir mi verir idam kaldirdik Bahane cok derler bunlar en guzel cevabi verir vsvs.. Kendilrunde bizdeki ulumle olaylar olsa/bir gecede ara kanun cikarirlar is ciddi derler idamida cikarirlar bahanede bulurlar memlekette bile saldirirlar buna ornek irak saldirilmasi bunlar sozlu fikir satasanlara aynen cevap vermez ler bekle gorr gununuu derler bizde is dilimizdedir gostercegim gunuzu yoktur bu dil bos Tür ve diline getirdighi zararaslardir hakli olunsada/ haksizloga dusulmektedir

Avatar
isa 2016-12-17 02:45:36

sanki tarih verdinizde türk milleti hayır dedi