banner1697

'BU ADAMLARLA MI İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ'

Alman meclisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıracak sözler...

'BU ADAMLARLA MI İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ'

Alman meclisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıracak sözler...

13 Mayıs 2016 Cuma 09:33
'BU ADAMLARLA MI İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ'

 Alman komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden şiiri, Almanya Federal Meclisi’nde baştan sona kürsüden okundu. Şiiri CDU’dan Detlef Seif okudu. Alman komedyen Jan Böhmermann Twitter adresinden Federal Meclis’te şiirini okuyan parlamenterin görüntüleri gülme emolojisi ile takipçileriyle paylaştı.

BU ADAMLARLA MI İŞ BİRLİĞİ YAPCAĞIZ?

Alman vekiller, sadece Erdoğan’ı çileden çıkaran şiiri okumakla kalmadı;Sol partiden bir vekil ise, Twitter’da Erdoğan’ın eski Başdanışmanı, AKP milletvekili Burhan Kuzu’nun twitini kürsüden okuyarak, “bu adamlarla mı işbirliği yapacağız” dedi. Kürsüye çıkan Alman milletvekilleri, Erdoğan’ın açtığı hakaret davaları konusunda da sert eleştirilerde bulundular. Alman Federal Meclisi’nde, Türkiye ile AB arasındaki anlaşmaya ilişkin görüşmeler devam ediyor.

KUZU NE DEMİŞTİ?

Mültecileri aşağılayan bir dille Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye 3 milyar Euro'luk maddi destek sağlama kararı hakkında “AB, nihayet Türkiye'nin restini anladı ve kesenin ağzını açtı. Ne demiştik? “Sınırı açar tüm Suriyeli mültecileri üzerinize salarız." diyen AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu geçtiğimiz gün de, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yapılacak mülteci anlaşması çerçevesindeki görüşme öncesi “Avrupa Parlamentosu, yarın Türk vatandaşlarına Avrupa yolunu vizesiz açacak raporu görüşecek. Yanlış bir karar verirse mültecileri göndeririz” dedi.Kaynak: Alman Meclisi’nde Erdoğan'ı kızdıracak olay 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.05.2016 09:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol