73 Yaşındaki Başbakan Eşiyle Aşı Sırasında Girdi!

İtalya’nın ‘Süper Mario’ lakaplı 73 yaşındaki Başbakanı Mario Draghi ve eşi sırası geldiği için AstraZeneca Oxford aşısı olmak için sıra bekledi.

31 Mart 2021 Çarşamba 15:15
73 Yaşındaki Başbakan Eşiyle Aşı Sırasında Girdi!

İtalya Başbakanı Mario Dragh ve eşi  Maria Serenella Cappello corona virüse (Covid-19) karşı AstraZeneca aşısı oldu.    

Başbakan Dragh ve eşi Cappello'nun Lazio kentindeki Roma Termini garına kurulan merkezde aşı sırası beklemesi dikkat çekti.  

 Avrupa'da aşı tedariklerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle İtalya aşılama uygulamasını yavaşlamış, geçtiğimiz cuma gününden itibaren AstraZeneca Oxford aşısını kullanmaya yeniden başlamıştı.  

SIRASI GELDİ AŞI OLDU  

 Başbakanlıktan yapılan açıklamada, 73 yaşındaki Başbakan Draghi ve eşi Maria Serenella Cappello'nun Lazio Bölge Yönetiminin hazırladığı takvimde öngörüldüğü üzere Roma Termini garına kurulan merkezde aşılarını yaptırdığı belirtildi. Draghi, 26 Mart'ta Avrupa Birliği Liderler Zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 aşısı için bu haftaya randevu aldığını ifade etmişti.  

Diğer yandan, Kovid-19'a karşı yaygın aşılama kampanyasının 27 Aralık 2020'de başladığı ülkede aşılananların sayısı 9 milyon 658 bin 927 oldu. Aşılananların 3 milyon 37 bin 122'sini ikinci dozu alanlar oluşturdu.  Avrupa'da aşı tedariklerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle ülkede kitlesel aşılama yavaşlamıştı. İtalya'da Sivil Savunma Genel Müdürü Fabrizio Curcio, dün yaptığı açıklamada, aşı tedariklerinin hızlanacağına dikkati çekerek, hedeflerinin ulusal düzeyde günlük 500 bin aşı yapmak olduğunu ifade etmişti. 

TÜRKİYE'DE AŞI SIRASI YURTTAŞA VAR...

Türkiye'de ise vatandaşa karşı oldukça tititlzlikle yürütülen aşıda yaş sıralaması ne yazık ki varlıklı ve ülke yönetimindeki isimler için geçerli olmuyor. Yaş sırası gelmiş olsun olmasın başta AKP'liler olmak üzere sayısız kişinin COVID 19 aşısını daha ülkeye gelir gelmez yaptırdığı zaman zaman kamuoyuna yansıyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 31.03.2021 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol