ZEHİR TACİRLERİNDEN 'SOSYAL MESAJLAR'

İzmir Narkotik polisi tarafından düzenlenen operasyonda, bir oto yıkamacıda müşterilere esrar sattığı iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı

20 Mayıs 2011 Cuma 14:33
ZEHİR TACİRLERİNDEN 'SOSYAL MESAJLAR'
İzmir Narkotik polisi tarafından düzenlenen operasyonda, bir oto yıkamacıda müşterilere esrar sattığı iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı, olayda 15 kg. esrar maddesi ele geçirildi. Zanlılar, polis minibüsüne bindirilince sosyal mesaj vermeyi ihmal etmeyerek, "Kimse uyuşturucuya alışmasın. Bizi bunlara alıştıranlar utansın. Biz sadece içiciyiz." dedi. Yapılan incelemede, uyuşturucu satışının, "İç dış yıkama, üstüne de cila" parolasıyla yapıldığı belirlendi.
Oto yıkama servisinde uyuşturucu madde satıldığı iddiasıyla yapılan operasyon, Narlıdere ilçesinde gece resmî polis ekibinin şüpheli iki kişiyi durdurmak istemesiyle başladı. Ellerindeki maddeleri yola atarak kaçan kişileri yakalayan ekip, yere atılan maddelerin "meşe" olarak bilinen bir içimlik esrar olduğunu belirledi. Bunun üzerine konu, Narkotik Büro Amirliği'ne iletildi. Zanlıları sorgulayan Narkotik polisi, Narlıdere'deki bir oto yıkama istasyonunda uyuşturucu satıldığını öğrendi. Bunun üzerine istasyon, fiziki ve teknik takibe alındı. İşyerinin sahibi olduğu öne sürülen D.Y. ile birlikte hareket eden O.Y., D.K., L.K., Y.B., A.M., H.A. ve C.Ç. adlı zanlıları takip eden polis, her hareketlerini kayda aldı. Araştırmada, oto yıkama servisine müşteri olarak gelen kişilerin yazıhaneye alındığı, burada esrar maddesi satıldığı belirlendi. Bunun üzerine operasyon düzenleyen polis, 8 kişiyi gözaltına aldı. İşyerinde ve zanlıların evlerinde yapılan aramalarda, 15 kg. esrar maddesi ele geçirildi. Bunların, başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin çeşitli illerinden İzmir'e gönderildiği belirlendi.

SOSYAL MESAJ VERDİLER
Narkotik Büro Amirliği'ndeki işlemleri tamamlanan 8 zanlı, İzmir Adliyesi'ne sevk edilmek üzere polis minibüsüne bindirildi. Bu sırada zanlılardan bazıları, sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Gazetecilerin sorusu üzerine uyuşturucu madde satmadıklarını söyleyen zanlılar, "Satmıyoruz, içiyoruz. Bizi bunlara alıştıranlar utansın. Günde bir çuval içiyoruz." dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol