YUMURTAYA BEŞ AY HAPİS...

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a yumurta atarak sağ gözünün altına isabet ettiren üniversite öğrencisi E.Ç.'nin yargılandığı davada karar çıktı.

29 Haziran 2012 Cuma 16:29
YUMURTAYA BEŞ AY HAPİS...

 İzmir'de Ege Üniversitesi (EÜ)'nde düzenlenen EgeArt Sanat Günleri kapsamında heykel açılış törenine katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a yumurta atarak sağ gözünün altına isabet ettiren üniversite öğrencisi E.Ç.'nin yargılandığı davada karar çıktı. İzmir 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında hakim, sanık E.Ç.'yi, memuru kasten yaralamak suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırdı ve hükmün açıklanmasını erteledi.

8 Aralık 2011 günü yaşanan olayla ilgili davanın ikinci duruşmasına, hakkında memuru kasten yaralama suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılan EÜ İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Öğrenci Kolektifleri üyesi olan E.Ç. ve 2 yıl hapis cezasıyla yargılanan A.D. katılmadı. Avukatların hazır bulunduğu duruşmada hakim, delillerin toplandığını belirterek kararını açıkladı. Yumurta atarak Bakan Bağış'ın gözünün altında kızarıklık oluşmasına sebep olan kız öğrenci E.Ç.'yi, memuru kasten yaralamak suçundan önce 6 ay, ardından da 5 ay hapis cezasına çarptırıp hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar verdi. Olayın yaşandığı gün, "AKP defol, üniversiteler bizimdir" sloganı atan A.D. ise beraat etti.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol