YİNE KARABAĞ.. YİNE SKANDAL..

Daha önce kendi partisine mensup Avukat Pınar Susmuş'un milletvekili aday adaylığı pankartlarını toplatan İzmir Bayraklı'nın skandal CHP'li Belediye Başkanı Hasan Karabağ, bu kez de saldırı ile gündemde. Karabağ'a destek yürüyüşünde yandaşları, DSP'li aday Hüseyin Aslan'ın seçim ofisine saldırdı. Saldırıda bir kişi yaralandı, ofis malzemeleri ve bir seçim arabası zarar gördü.

14 Mart 2014 Cuma 15:45
YİNE KARABAĞ.. YİNE SKANDAL..

Saldırı ile Hüseyin Aslan ve ekibinin bazı çevreleri rahatsız ettiğinin net bir şekilde görüldüğünü de vurgulayan Aslan bugüne kadar gittiği her yerde rakip adaylara ait seçim bürolarını da ziyaret ettiğini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: “ Benim demokratik anlayışım bu. Madem siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları o zaman bunu yerine getirmesi gerekenler de bizleriz. Bizim derdimiz kavga çıkarmak, olay çıkarmak, vatandaşın huzurunu bozmak değil. Bize ciddi bir yöneliş var. AKP'den de, MHP'den de, BDP'den de, CHP'den de. Çünkü artık bizim gücümüzü gördüler. Bu seçimi almak üzere olduğumuzun farkına vardılar. Eğer benim olduğum bir yerde böyle birşey olsaydı ben kendim müdahale ederdim. Asla müsaade etmezdim. İnşallah bu ilk ve son olur. Bizim seçimle ilgili afişlerimiz, broşürlerimiz, bayraklarımız, pankartlarımız her gece toplanıyor zaten.  Pankartlarımız tıpkı Konak'ta olduğu gibi her gece delik deşik ediliyor.  Maalesef bunu yapan sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir Belediye Başkanı. 30 Mart'a 16-17 gün kaldı. Bayraklı halkı herkese siyasi bir ders verecek. Bize rağmen karar veremezsiniz diyecek. Biz burada tarih yazacağız. Amacımız sosyal demokrat oyları, parçalanmış oyları, yok sayılmış oyları biraraya getirmek  ve Bayraklı halkına hizmet etmek. Gelinen noktayı Bayraklı halkının taktirlerine bırakıyorum.“

İLK VUKUATI DEĞİL...
Öte yandan Karabağ daha önce de kendi partisinden milletvekili aday adayı olan Avukat Pınar Susmuş'un seçim pankartlarını belediye personeline toplatıp, yaktırmakla kamuoyunun gündemine gelmişti. Karabağ geçtiğimiz günlerde belediye envanterine çelik yelek dahil eden ilk Belediye Başkanı olarak da adından söz ettirmişti.


yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 14.03.2014 16:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol