YİNE FATİH... YİNE POLİS DAYAĞI...

Kapalı mekanda sigara içen sivil polisler, kendilerini uyaran personeli evire çevire dövüyor. Kimisi silah dayıyor kafasına. Kimisi jop kullanıyor.

25 Haziran 2012 Pazartesi 11:18
YİNE FATİH... YİNE POLİS DAYAĞI...

 Kapalı mekanda sigara içen sivil polisler, kendilerini uyaran personeli evire çevire dövüyor. Kimisi silah dayıyor kafasına. Kimisi jop kullanıyor.

Görüntüde polisin üzerine çullandığı vatandaş Historia AVM’de işyeri sahibi. Olay şöyle gelişiyor. Sivil giyimli üç “toplum polisi” AVM’nin Bowling salonuna geliyorlar. Önce kapalı mekanda sigara içmeye başlıyorlar, sonrasında orada bulunan kızlara sözlü olarak sarkıntılık etmeye. Personel tarafından “kapalı mekanda sigara içme yasağı” olduğuna ilişkin uyarı alıyorlar ve “eğer içmek istiyorlarsa terasta açık yer olduğu” söyleniyor. Peki karşılık ne oluyor dersiniz. “Biz burada sigara da içeriz, sizin .........” Ardından yaşanan kavgada personel fena halde hırpalanıyor. Bir ay önce yaşanan olayın görüntüler dün internete düştü. Yankı uyandıran şiddeti Star yazarı Elif Çakır, köşesinde ele aldı.
"Devletin “dokunulmazları” arasında yer aldıkları için sürekli devletin “kayırmacı” sistemi bunlar için işliyor. Oysa en ağır şekilde cezalandırılmalılar." diyen Çakır, madalyonun öteki yüzünü de yazdı.
AİLENİZE NASIL DAVRANILMASINI İSTİYORSANIZ
"Emniyet’te olumlu yönde bir değişim yaşandığını da görmezden gelemeyiz. Akademi mezunu gençlerle kadrolarda bir kan değişikliği gerçekleşiyor. Ancak henüz hepsinin istenilen düzeyde olmadığını kabul etmek lazım.
Amir-memur-şef-sorumlu ilişkilerinin ve aralarındaki diyalogların da ciddi bir şekilde ele alınması gerekiyor.
Amiri-müdürü personeline iyi davranacak ki, ona bir beyefendi olduğunu hissettirmeli ki, memurlar kendilerinin “sokaklara salınmış” bir eşkıya değil, vatandaşın güvenliğinden sorumlu “emin kişiler” ve “saygın kişiler” olduklarının bilincinde olsunlar.
Amirinden küfür-hakaret işitip aşağılanan polislerin, ellerindeki jop ve biber gazlarıyla bunun acısını vatandaştan çıkartmasından daha doğal ne olabilir ki? Belli ki son olaydan sonra gündeme geldiği için, Emniyet Genel Müdürü’nün yeni polislere hitaben yaptığı konuşma haberlere yansıdı dün. “Ailenize nasıl davranılmasını istiyorsanız, vatandaşa da öyle davranın”dedi.
Umudumuzu koruyup, bu olaylara “münferit” deyip geçmek istiyoruz elbette.
Ancak, Emniyet içinde suç işleyen polislere yönelik “idari soruşturma”ların iş olsun kabilinden yapıldığına ve ceza davalarında da yargının emniyet mensuplarını vatandaşa karşı “kayırdığından”emin olmayıp kendini emniyette hissetmeyenlerin sayısı artıyor.
Ona göre..."
Kaynak: İnternethaber

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol