YİNE DAĞLICA... YİNE ACI... YİNE GÖZYAŞI...

HAKKARİ'nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı.

19 Haziran 2012 Salı 09:57
YİNE DAĞLICA... YİNE ACI... YİNE GÖZYAŞI...

 Derecik İç Güvenlik Tabur Komutanlığı'na bağlı sınırın sıfır noktasındaki üs bölgelerine Irak topraklarından sızan teröristler saat 05.00 sıralarında üç noktadan ağır silahlarla saldırdı. Teröristlere askerler anında karşılık verdi. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı.

Bölgeye havadan ve karadan takviye birlikler sevk edilirken teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışmanın aralıklarla devam ettiği belirtildi. Şemdinli ve yakınındaki birliklerden çatışmanın olduğu sınır bölgesine ambulans ve asker gönderildi.

Dağlıca'da 2007'de aynı yerde 12 asker şehit olmuştu! İşte o haber;
İlk kez Saygı Öztürk'ün tüm Türkiye'ye duyurduğu terörist saldırıda 12 Mehmetçik şehit oldu; 16'sı da yaralandı.
Yaralılardan 3'ünün durumu ağır. Sabah saatlerinde 13 Mehmetçik'in de kayıp olduğu bildirilmişti ancak Genelkurmay açıklamasında bu bilgiyi doğrulamadı. Sabah saatlerinde 15 askerin şehit olduğu bildirilmişti ancak daha sonra Genelkurmay Başkanlığı şehit sayısının 12 olduğunu açıkladı.
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca Beldesi'nde dün gece saat 23.00 sıralarında yaşanan olayda teröristler, Dağlıca'dan Yeşiltaş'a giden askeri konvoya saldırı düzenledi. Yeşiltaş'a sevkiyat yapan 10-12 araşlık askeri konvoy, Avaşın Köprüsü üzerinde saldırıya uğradı. Köprünün üzerindeki araçlardan tam ortadaki roketatarla vuruldu. Köprünün de havaya uçurulduğu bildirilen olayın ardından sabah saatlerine kadar süren çatışma çıktı. 
Gelişmeleri an be an aktaran Saygı Öztürk'ün verdiği bilgiye göre Çukurca'nın kuzey doğusunda Yüksekova'ya 50 kilometre uzaklıktaki Irak sınırının sıfır noktasındaki Dağlıca Beldesi'nden Yeşiltaş'a giden Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'na bağlı Komando Taburu'na ait askeri konvoy Avaşin Köprüsü üzerinde saldırıya uğradı. Ağır makinalı silahlar ve roketatarların da kullanıldığı saldırıda 12 asker şehit oldu; 3'ü ağır 16 askerimiz de yaralandı. 
YARALILAR HELİKOPTERLERLE ALINDI
Açılan ilk ateşle aralarında bir uzman çavuşun da bulunduğu 12 asker şehit oldu; 16 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterlerle Yüksekova ve Hakkari'deki hastanelere nakledildi. Bölgeye takviye birlikler sevkedildi; geniş çaplı operasyon başlatıldı.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol