VAZGEÇMEDİ, KATLEDİLDİ

Almanya'da yaşayan Mardinli ailenin mensubu genç kız, Rus sevgilisinden vazgeçmeyince kardeşleri tarafından öldürüldü, babası azmettirici olarak yargı önünde...

29 Ocak 2013 Salı 11:25
VAZGEÇMEDİ, KATLEDİLDİ

 Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ndeki Detmold kentinde 1 Kasım 2011 tarihinde, ailesinin karşı çıktığı Rus kökenli Alexander adlı erkek arkadaşı ile görüşmeye devam ettiği gerekçesiyle kardeşleri tarafından evinden kaçırılarak öldürülen 18 yaşındaki Arzu Özmen’in babası Ferdi Özmen'in (53) yargılanmasına başlandı. 

'Cinayete azmettirmek ve yaralama’ suçundan yargılanan baba Özmen, cinayetle hiçbir ilgisinin olmadığını, öldürülmesi için (şu an tutuklu bulunan) çocuklarından istekte bulunmadığını söyledi.
ALMANYA'DA İLK HABER
Alman televizyonlarının geniş yer verdiği Arzu Özmen cinayetinde baba Ferdi Özmen’in yargılanması büyük yankı uyandırdı. Birçok televizyon kanalı davayı ilk haber olarak verdi. 
Ailesinin, 20 yaşındaki erkek arkadaşı Alexander K. ile arkadaşlığına son vermesi için baskı yapması üzerine Ağustos 2011'de kadın sığınma evine yerleşen ve aynı yıl 1 Kasım’da maskeli 3 kişi tarafından kaçırılan Arzu Özmen’in cesedi, günler süren aramaların ardından Lübeck kenti yakındaki golf sahasına gömülmüş halde bulundu. 
YEZİDİ İNANCINA GÖRE TOPRAĞA VERİLDİ 
Alman medyası, ailenin inancı gereği başka dinden biriyle evlenen kız veya erkeklerin aforoz edildiğini yazdı. Genç kızın cenazesi Mardin’in Midyat ilçesinde Yezidi inançlarına göre toprağa verilirken 3 kardeş cinayet suçundan tutuklandı.
Geçen eylül alında Osman Özmen, kız kardeşini 2 kardeşinin yardımıyla kaçırdıktan sonra tabanca ile öldürdüğünü itiraf edince ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Diğer kardeşleri Şirin ve Kirer Özmen’e de, Arzu’yu kaçırma ve cinayete yardım suçundan 10’ar yıl, Elvis ve Kemal Özmen’e de kız kardeşlerinin kaçırılmasına katıldıkları için 5'er buçuk yıl hapis cezası verdi.
'DÖVDÜM AMA ÖLDÜRTMEDİM'
Bu dava ardından baba Ferdi Özmen hakkında Detmold Eyalet Mahkemesi’nde çocuklarını cinayete teşvik suçundan yargılanmaya başlandı. Baba Özmen, avukatlarına verdiği yazılı savunmasında kızı Arzu’yu Alman erkek arkadaşı Alexander K.’ya kaçtığı için sopayla dövdüğünü ancak, öldürülmesi yolunda erkek çocuklarından istekte bulunmadığını savundu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol