UĞUR DÜNDAR'DAN UZAN YANITI...

Duayen gazeteci Uğur Dündar, Cem Uzan'ın iddalarına yanıt verirken, aslında Hürriyet gazetesi tarafından yapılan asparagas bir haber nedeniyle Uzan'ın yanlışa düştüğünü söyledi.

08 Ekim 2013 Salı 11:45
UĞUR DÜNDAR'DAN UZAN YANITI...

 Dündar, Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, “Cem Uzan’ın benim hakkımda söylediği doğru olan şey şu: Benim 2,5 yıllık sözleşmem vardı. Sözleşmem bitmeden ayrıldım ve ayrılırken de servet olarak niteleyebileceğimiz bir parayı kendisine iade ettim. Cem Uzan bunu söylüyor, ‘Bir tek Uğur Dündar süresi dolmadan ayrılmıştır ve aldığı transfer parasının önemli bir bölümünü iade etmiştir.’ Doğru ama bizim ayrılma nedenimiz bu değil. Ayrılma nedenimiz, Cem Uzan'ın benden personel atmamı istemesi...” dedi.

 
İşte Uğur Dündar'ın Cem Uzan'a yanıtı:
 
“Bizim için bir linç kampanyası başlatıldı o dönem. Ben de ifade vermek üzere Süleyman Sarılar ile Küçükçekmece Adliyesi’ne gittim. Tam adliyeye girerken gazeteciler gelmişler, ben açıklama yaptım, ‘Biz toplumun gerçekleri öğrenme hakkı adına bir belge yayınladık. Bu belgede 30 kişinin ismi vardı. Hiçbir ayrım yapmaksızın bu belgeyi yayınladık. Dolayısıyla savunma hakkına da saygımız nedeniyle Turgut Yılmaz’ı da çıkarttık, konuşturduk. Bizim haberimizle ilgili hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok, haberimizin arkasındayız ve ifademizi bu şekilde vereceğiz’ dedim. O arada 15-20 kişi gelmiş bıçkın, kabadayı kılıklı. Onlar saldırmak için laf atıyorlar ve zemin yokluyorlar. Erhan Yılmaz adlı bir gazeteci kardeşimiz vardı o hemen atıldı ve dedi ki “Yani bu ülkede özgür haber yapılamayacak mı? Niçin Uğur Dündar’a böyle saldırıyorsunuz? Buna hiç hakkınız yok. O toplumun gerçekleri öğrenme hakkı adına habercilik yapıyor”
 
HÜRRİYET'TEKİ ASPARAGAS HABER
Bunlar istediklerini elde edemediler gittiler. Biz savcıya çıktık bu şekilde ifade verdik. Ertesi gün baktım Hürriyet’te asparagas bir haber: ‘Uğur Dündar ben sadece bir spikerim. Bana bir metin yazılır ve okurum.’ Mümkün mü böyle bir şey söylemem? Ben Haber Dairesi Başkanıyım, Süleyman Sarılar yanımda. Ben soruşturmacı gazetecilik haberlerine bizzat imza atmış, gitmiş ve her şeyi yerinde araştırmış bir insanım. Ertuğrul Özkök’ü aradım dedim ki, “Ayıp değil mi bu haber?” Ertuğrul, “Benim haberim yok, düzeltirim” dedi. Bu haber Cem Uzan’ın önüne daha sonra götürülüyor. Cem Uzan’ın açıklamasına göre; güya ben savcılıkta böyle bir ifade vermişim deniliyor daha sonra yollarımız ayrılıyor. Cem Uzan’ın benim hakkımda söylediği doğru olan şey şu: Benim 2,5 yıllık sözleşmem vardı. Sözleşmem bitmeden ayrıldım ve ayrılırken de servet olarak niteleyebileceğimiz bir parayı kendisine iade ettim. Cem Uzan bunu söylüyor, ‘Bir tek Uğur Dündar süresi dolmadan ayrılmıştır ve aldığı transfer parasının önemli bir bölümünü iade etmiştir.’ Doğru ama bizim ayrılma nedenimiz bu değil. Ayrılma nedenimiz, Cem Uzan'ın benden personel atmamı istemesi...”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.10.2013 11:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol