TRANSSEKSÜEL ADAY ADAYI İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Türkiye'nin ilk transseksüel aday adayı bugün akşam saatlerinde intihar girişiminde bulundu...

17 Nisan 2011 Pazar 23:29
TRANSSEKSÜEL ADAY ADAYI İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle Travestileri, Transseksüelleri, Gayleri, Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneğinin (Gökkuşağı) penceresinden atlamak isteyen Dernek Başkanı Öykü Özen, polis memuru tarafından ikna edilerek aşağı indirildi.

Eşiyle yaşadığı sorunlar yüzünden bunalıma girdiğini söyleyen Özen, Bursa'nın işlek bölgelerinden olan Atatürk Caddesi'nde bulunan bir iş hanının dördüncü katındaki derneğin penceresinden atlamak istedi.

İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Arkadaşlarına ve gazetecilere, ''Beni siz güçlü bildiniz. Beni yaşama bağladınız. Ama ben bir aşka yenildim. Çok acı çekiyorum. Bunun tek sorumlusu eşim. Ölünce bile güzel yazın. Ben insanlara umut oldum ama kendime umut olamadım. Sadece sevdim. Mücadelesini verdiğim dernek, ölüm yerim, beni unutmayın. Elveda dostlar'' yazılı SMS atan Özen, pencereden sürekli ''Yeter'' diye bağırdı.

Çok sayıda vatandaşın izlediği intihar girişiminde Özen, itfaiye merdiveniyle pencereye ulaşan polis memuru tarafından ikna edilerek, aşağı indirildi. Öykü Özen, ambulansa bindirilene kadar ''Yeter'' diye bağırmaya devam etti.

Öykü Özen, CHP'den milletvekili adaylığı için de başvuruda bulunmuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol