'TRABZONSPOR TEŞVİK VERDİ...'

Çağlayan'daki 13. duruşmada Manisa Başkanı Kenan Yaralı itirafta bulundu!..

01 Mayıs 2012 Salı 10:43
'TRABZONSPOR TEŞVİK VERDİ...'

 Aziz Yıldırım'dan aldığı 500 bin dolarlık borca açıklık getiren Yaralı'ya hakim Mehmet Ekinci 'Peki Hikmet Karaman size Trabzonspor'un teşvik primini anlattı mı? diye sordu.

ŞİKE DAVASINA KENAN YARALI'NIN DÜNKÜ İFADESİ DAMGA VURDU
Bunun üzerine Manisaspor Başkanı, 'Evet anlattı. 3 Temmuz'da başlayan olaylardan sonra Trabzonspor'dan bir teşvik primi geldiğini söyledi. Bilgim bu kadar' yanıtı verdi
Şike davasında ilginç gelişmeler oluyor. Davada dün dinlenen tanıklardan Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, çarpıcı ifadeler verdi. Yaralı, şike soruşturması sürecinde birlikte çalıştıkları eski antrenörleri Hikmet Karaman'ın kendisine Trabzonspor'un teşvik primi verdiğini anlattığını açıkladı.

4 AYRI ÇEKLE ÖDEDiM
HAKİM karşısına geçen yaralı, önce F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan aldığı 500 bin dolar borçla ilgili açıklama yaptı. Aziz Yıldırım'ın 2008 krizinde kendisine kulüpten kendi alacağı olan 500 bin dolar verdiğini belirten Yaralı, 'Bu 500 bin doları sonra 4 çekle ödedim'' dedi. Bilindiği gibi iddianamede bu para detaylı bir şekilde yer alıyordu.
3 TEMMUZ SONRASIYDI
ARDINDAN Hakim Mehmet Ekinci, Kenan Yaralı'ya davanın seyrini etkileyecek bir soru sordu. Mehmet Ekinci, 'Hikmet Karaman size Trabzonspor'un teşvik girişimini anlattı mı?' şeklinde çarpıcı bir soru yöneletti. Bunun üzerine Kenan Yaralı, 'Evet, soruşturma başladıktan sonra anlattı' yanıtını verdi.
ÇAPRAZ SORGULAR VAR
DURUŞMALARA 2 gün ara verilecek. Bugün 1 Mayıs nedeniyle mahkemeler kapalı. Çarşamba günü ise görüş olduğu için duruşma yok. Mahkeme perşembe günü diğer tanıkların dinlenmesi ile devam edecek. Ayrıca sanıklara çapraz sorgular yapılacak.
İSTANBUL 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki şike davasına perşembe günü devam edilecek. Perşembe günü, bir gizli tanığın yanı sıra, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in tanık olarak dinleneceği belirtildi.
Trabzon teşvik vermiş mi sor
Menajer Batur Altıparmak, ifadesinde Karabük-F.Bahçe maçına Trabzonspor'un teşvik gönderdiği iddialarını yanıtladı: 'F.BAHÇE Kulübü'ne gittiğim bir gün Aziz Yıldırım, eski futbolcuları İlhan Parlak'ı arayıp, Trabzonspor'un teşvik girişiminde olup olmadığını sormamı rica etti. Karabük Başkanı 'Teşvik aldığınızı duyarsam futbol hayatınızı bitiririm' demiş. Yıldırım'ın benden şike ve teşvike ilişkin bir talebi olmadı. 11 yıldır bu işteyim Fenerbahçe yöneticilerinden hiç şike anlamında teklif almadım.'
ABDULLAH Başak'ın ablası Ruken Başak da Mini Cooper konusunda tanıklık yaptı. Başak; 'Benim Cooper'ım vardı. Ağabeyimden tanıdıkları olduğu için indirim amaçlı yardım istedim. Ağabeyim esprili biri. 'Araba benim' demiş olabilir. 3 Temmuz'da Cooper garajımdaydı. Çünkü benimdi. Bugün de ben kullanıyorum' dedi.
O çantada para değil bilet vardı
DURUŞMANIN diğer tanığı Muammer Bayram, 'Sivasspor-F.Bahçe maçına dair şüpheli  bir şey görmedim, duymadım. Ben çanta falan görmedim. Sivasspor yöneticisi Faruk Taşseten'in elindeki çanta da küçük bir çantaydı. Onda da maç biletleri olduğunu düşünüyorum' dedi.

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol