TEKNE BATTI: 7 ÖLÜ

Dün gece yarısı Moskova nehri üzerinde gezinti yaparken geçirdiği kaza sonucu batan Türk yolcuların da bulunduğu gezinti teknesinde 7 kişi öldü.

31 Temmuz 2011 Pazar 13:57
TEKNE BATTI: 7 ÖLÜ

 Gece saat 00.58'de Moskova nehri üzerinde gezi yapan Lastoçka isimli gezinti teknesi dönüş yaptığı sırada bir mavnaya çarparak kaza yaptı. Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı Moskova Daire Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak bir açıklama yapılırken, batan gemide 17 kişinin bulunduğu, 7 kişinin kurtarıldığı, kurtarılanlar arasında 2 Türk vatandaşının bulunduğu belirtildi. Kurtarılan Türk vatandaşlarından birinin adının Kemal Torba (27) olduğu açıklandı. Yaralıların psikolojik tedavi altına alındıkları ve olayın şokundan henüz kurtulamadıkları belirtildi. Şu an için 7 kişinin cesedine ulaşılırken, ölü sayısının 9 veya 10’a çıkabileceği belirtiliyor. Olay yerinde kurtarma çalışmalarına devam ediliyor.

Batan teknenin bulunduğu Vorobyovskaya Naberejnaya Moskova nehrinin en karanlık kısımlarından birisi olduğu ve tekene de o anda kutlama yapıldığı için mavnanın fark edilmediği iddia edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol