TATLISES'E MÜZİK DİNLETİLDİ

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhehimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, yoğun bakım servisinde tedavisi sürdürülen sanatçı İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

21 Mart 2011 Pazartesi 18:16
TATLISES'E MÜZİK DİNLETİLDİ

Prof. Dr. Çuhadaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun bakım servisinde tedavisi sürdürülen sanatçı İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuna ilişkin şu bilgileri verdi:
''Sanatçı İbrahim Tatlıses'in yaralanmasının ve ameliyatının ardından bir hafta geçti. Bu süreçte tedavisini sürdüren ekip lideri Prof. Dr. İlhan Elmacı'nın verdiği bilgiye göre, hastanın durumu olumlu bir şekilde ilerlemektedir. Sayın Tatlıses her geçen gün olumlu gelişmeler göstermektedir. Bugün yapılan kontrollerde de sürecin iyi yönde gittiği izlenmektedir. Yoğun bakım servisinde tedavisi süren Sayın Tatlıses'e bugün itibariyle müzik dinletilmeye başlandı.''

9 KİŞİ ADLİYEDE
İSTANBUL - İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırının terör örgütü PKK'nın alt kolu TAK adına üstlenilmesi ve daha sonra bunun yalanlanmasına ilişkin gözaltına alınan biri kadın 9 zanlı, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan biri kadın 9 zanlı, İstanbul Adliyesine gönderildi.
Polis aracıyla adliyeye getirilen zanlılar, polis nezaretinde, tutukluların adliyeye girişinde kullanılan kapıdan içeri alındı.
Zanlıların adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirileceği, daha sonra soruşturmayı yürüten savcı tarafından sorgulanacağı bildirildi.
       
OLAYIN BÜTÜN DETAYLARINI ÇÖZECEĞİZ
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıya ilişkin olarak ''Gözaltına alınanlarla ilgili çalışmalarımızı titizlikle devam ettiriyoruz. Bu olayın bütün detaylarını çözeceğiz'' dedi.
Vali Mutlu, nevruz etkinlikleri sırasında basın mensuplarının İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı.
Mutlu, olayın mahiyeti konusunda bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmak suretiyle değerlendirme yaptıklarını, bu çerçevede gözaltına alınanlar olduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Gözaltına alınanlarla ilgili çalışmalarımızı titizlikle devam ettiriyoruz. Bunun sonucunda elde edeceğimiz bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. 9 kişinin gözaltına alınmış olması bazı konuların ehemmiyetinin bulunduğunu da bir şekilde ortaya koyuyor ama bunları netleştirmeden olumlu veya olumsuz bir şey söylemek istemem ama şu var, daha önceden de ifade ettiğim gibi bu bağlantılar üzerinde titiz çalışıyoruz. Bu olayın bütün detaylarını çözeceğiz. Bunun içerisinde de ihtimaller arasında var olan bu değerlendirmeyle ilgili olarak bazı kişiler gözaltına alındı. Onların sonuçlarını da netleştikten sonra bir kez daha açıklayacağız. Gözaltına almaların birtakım çalışmaların sonucunda olduğunu ifade etmek isterim.''

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol