banner1700

SONUNDA BU DA OLDU!

AK Partili Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un korucu kardeşleri ve yakınları bozkurt işareti yaparak BDP konvoyuna saldırınca ortalık karıştı... BDP'liler bakın ne yaptı?

09 Haziran 2011 Perşembe 20:03
SONUNDA BU DA OLDU!

PKK flamaları ve Abdullah Öcalan posterleri taşıyan BDP'lilere, Şırnak'ın Mezra Beldesi girişinde taşlı saldırıya uğradı. Saldırıyı AK Partili Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un korucu kardeşlerinin yaptığı öne sürüldü. Bozkurt işareti yaparak saldıranlara karşı koyamayan BDP'li grup çareyi askere sığınmakta buldu.

BDP'nin Şırnak'ta desteklediği bağımsız milletvekili adayı ve KCK/TM davasında tutuklu bulunan Selma Irmak adına seçim çalışması yürüten BDP'li Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel ile partililer, uzun araç konvoyuyla Mezra Beldesi ve bağlı köyleri ziyaret etti. PKK flamaları ve Öcalan posterleri taşıyan BDP'liler, Mezra Beldesi girişinde taşlı saldırıya uğradı.

Beldenin AK Partili Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un, korucu olan kardeşleri ile yakınları oldukları öne sürülen grup, 'Bozkurt' işareti yaparak BDP'lilere taşlarla saldırıda bulundu.

10 KİŞİ YARALANDI

Saldırıda Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel'in de aralarında bulunduğu 10 kişi isabet eden taşlar nedeniyle hafif yaralanırken, araçlarda hasar meydana geldi. Saldırı sonrası BDP'liler konvoy halinde ilçeye dönerken, Mezra Belde Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un ilçe merkezinde bulunan evi, olası bir saldırı nedeniyle güvenlik çemberine alındı. Eşi, çocukları ve yakınları sıkı güvenlik önlemleri altında tahliye edilerek başka yere gönderildi.

FAİLLER "AK PARTİLİ BOZKURTLAR"

Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel, 1 kilometre uzaklıktaki Mezra Beldesi'ne seçim çalışması için gittiklerini belirterek, şu iddialarda bulundu:

"Belde halkının büyük ilgisiyle karşılandık. AK Partili Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un korucu kardeşleri ve yakınları bu ilgi karşısında ne yapacağını şaşırarak, bize taşlı saldırıda bulundu. AK Partili olmalarına rağmen Belediye Başkanı Hüsnü Timur'un korucu kardeşleri, ve diğer korucular bozkurt işaretini yaparak bize saldırıda bulundu.

BDP'LİLERDEN ASKERDEN YARDIM İSTEDİLER

Hemen yakında askeri birlik vardı. Niye müdahale etmiyorsunuz diye sorduğumuzda, 'Siz madem bunların böyle olduğunu biliyordunuz, niye buraya geliyorsunuz' diye cevap verdiler. Güvenlik güçleri de AK Parti'lilere yardım ediyor. Her şeye rağmen biz kimle çatışmayacağız."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol